Közösség

Vélemény:

 

70 Egy halom lakodalom

(2010)

Egy halom lakodalom

 
Mayolika   2018.07.30 11:10
0

A Bhansali filmek után elkezdtem Ranveer filmjei után vadászni, mert rögtön a kedvenc férfi színészeim közé került Akki és SRK mellé. Nem volt meglepő, hogy már az első filmjében is lehengerlő volt, pedig mint olvastam semmilyen filmes tapasztalattal, vagy mint ami Bollywoodban még fontosabb, semmilyen filmes ősökkel, vagy rokonsággal nem rendelkezik. Anushka is üdítő jelenség, de ez a film Ranveer filmje. A történet is jó lenne, ha a közepétől nem lesz idegesítően értelmetlen. Shruti (Anushka) az indiai női elvárásokkal szemben határozza meg magát, karriert épít, és háttérbe szorítja a házasságba kényszerítő társadalmi nyomást. Látszólag. Mert ezzel alaposan becsapja Bittoo-t (Ranveer), aki ezt elfogadja, és pláne el is hiszi. Pechjére. Mert amit Shruti művel az úgynevezett szerelembe eséstől, az női szemmel is idegesítő, és igazságtalan. Egy sértődött hisztérika lesz belőle, aki hiúságában képes egy csomó ember életét tönkretenni, és saját magával együtt anyagi csődbe taszítani. És a történet úgy állítja be, mintha ebben mindkét fél egyformán felelős lenne. Én a Bittoo helyében menekülnék ettől a nőtől az ország másik felébe. De nem én írtam a forgatókönyvet. Azért eltettem a filmet.