Közösség

Vélemény:

 

54 Arc

(2004)

Arc

 
Márton   2018.11.25 10:44
0

Ismét kaptam egy ázsiai filmajánlást (koreai) az egyik barátomtól és azt kell hogy írjam, hogy teljesen meglepődtem hogy mennyire jó film is lett a 2004-ben készült Arc című alkotás! Az ázsiai horrorfilmeknek hatalmas százaléka valamiféle kísértethistórián alapszik és ezt a zsánert eme film sem hagyja teljesen figyelmen kívül! Mégsem merném azt írni, hogy ez egy tipikus szellemekkel foglalkozó filmet láthat a néző (bár az hogy fontos szerepet játszik a történetében, az tény)! A műfaji keverékek teljes tárházát felvonultatja eme film a maga 79 percében, mert található itt, dráma, thriller, ázsiai kísértetfilmre jellemző horror és még némi romantikus beütés is, mégsem válik egyfajta katyvasszá az egész, sőt a nagyon ügyesen megírt forgatókönyve miatt, képes volt egy működőképes elegyet alkotnia! Tulajdonképpen két dologban nagyon erős a film, az egyik a forgatókönyvében található lehetőségek szinte tökéletes kiaknázásában, illetve a színészi alakításokban! Tetszett hogy a története nem egy szálon fút, de ahogy ezeket csűrik-csavarják tulajdonképpen csak még szórakoztatóbbá vált számomra a film! A műfaji sokasága miatt nem egy könnyű film, sőt, nem mindenre ad a rövidke játékidő maximális magyarázatot, hagyja hogy a film nézője még egy kicsit elgondolkodjon a látottakon, szóval nem feltétlenül merem azt írni, hogy mindenki szeretni fogja a filmet! Engem mégis meggyőzött, talán elsősorban a drámaisága miatt!