Közösség

Vélemény:

 

81 Jó srácok

(2019)

Az agyam egyik fele kitűnően szórakozik, a másik fele pedig kínosan feszeng :)

 
MMcFly2015   2019.09.24 21:53
0

Ritkán mondom filmekre, hogy az alpáriság (értsd: altesti poénok és káromkodások) szórakoztató formája jelenik meg. Az előzetes jól tette, hogy a Rossz szomszédság c. filmeket felvázolta az elején, hisz lehet mihez hasonlítani. A Jó srácok is ilyen lett, és a másfél órás játékidő (nagyobb része) tesz róla, hogy jóízűen tudjunk nevetni a néhol kínos, néhol fárasztó, de ,,aranyos" poénokon. (A gyerekek naivitására alapszik ez a mozi.) A történet mélységét és mondanivalóját nem kell keresgetni a rémesen egyszerű történet mögött. A poén forrása a gyerekek dumái között rejlik, merészebb prosztó jelenetekkel tarkítva. A sok balf*szkodás szórakoztató elem, de nem tudott kitartani a végéig. Idővel belaposodik, amint próbáltak kicsit komolyabban a baráti kapcsolatra térni... Ez nem az a film, hogy mélyebb tartalmat hozzanak ki belőle. Szerintem ez lett a film (fő) negativuma. Vígjátékok kedvelői biztos ráharapnak, társasággal okoz egy fajta ,,bulit" a film. Én szétröhögtem haverokkal rajta magam, de mégegyszer nekifutni, már sok lenne. Laza szórakozásnak tökéletes.