Közösség

Vélemény:

 

66 A kutya karmai közt

(2021)

Történet a mérgező kapcsolatokról

 
Ahoj poplacsek   2023.05.27 23:21
0

Sokáig kerülgettem a filmet, mert azt hittem, valami western sztori lesz, azoknál meg sose lehet tudni, mire számítson az ember, vannak a műfajban mindenféle alkotások. Itt aztán hamar kiderült, hogy bár maga a helyszín és az idő, amiben játszódik, valóban egy ilyen poszt-vadnyugati tehenész környezetbe van helyezve, egészen másról lesz szó. Cumberbatch egy „keménycsávó vagyok” típusú cowboyt játszik, aki a tőle teljesen különböző testvérével él, és akit alapból érzelmileg bántalmaz. A testvér hazahoz egy asszonyt (Kirsten Dunst), akihez szintén mérgező és bántalmazó módon áll hozzá. Rengeteg kárt okoz, de jön az asszony korábbi házasságából származó fia, akiből nem is néznénk ki, de frappánsan rendezi a kialakult helyzetet. Addigra persze talán már visszafordíthatatlan károk keletkeznek, de van remény a részleges gyógyulásra. Valahol mindannyiunk számára hordoz üzenetet a történet, mert többnyire mindenkinek a családjában vannak itt-ott hasonló rossz dinamikák. Érdemes elgondolkodni a történetet figyelve, hogy mennyire fontos meghúzni a személyes határokat, és időben megküzdeni a hasonló problémákkal. Itt most az volt a végén a legtökösebb, akitől talán a legkevésbé vártuk.