Közösség

Vélemény:

 

40 A köd

(2005)

A köd

 
moov18   2016.02.09 21:16
2

Nem igazán nyerte el a tetszésem. A cselekményvezetés igencsak zötykölődik, nehezen bontják ki a történetet, mire elkezdődik a dolgok lényegi része arra lehetséges, hogy sokan már az igazak álmát alusszák. Mint például ahogy én is tettem. Nem kellett sok, hogy álomba szenderedjek, olyannyira túlnyújtották a bevezetést, hogy az valami elképesztő. Egyébként ez a "köd" téma egészen jó ötlet volt, kár érte! Az alaptörténet is izgalmasnak tűnt, a rendezés viszont meggyalázta mindezt a koncepciót. Voltak benne ijesztőbb jelenetek is vegyítve, egy elszánt horror rajongó is találhat benne kedvérevalót, ettől függetlenül nekem túl színtelen-szagtalan volt. Semmilyen. Kissé vontatott, unalmas, néhol szabályosan idegesítő részekkel megtöltve. A színészi játék közepes volt, bár inkább kritizálható mintsem dicséretet érdemlő. Volt egy-két karakter akinek a jelenléte nem osztott-nem szorzott a történet jelentőségének szempontjából, felesleges strigula volt az áldozatok listáján. Ebből a filmből egyébként már úgy emlékszem, hogy láttam egy régebbi verziót is, ez talán annak az újított változata. Sőt, valószínű. Több film készült a témában. Feltehetőleg azért mivel ez a "köd" téma misztikus, hátborzongató egyben. De meg is kell tudni rendezni, nem csupán papírra vetni.