Közösség

Vélemény:

 

70 A bestia

(1997)

A bestia

 
Márton   2018.10.04 18:45
0

Szerintem semmi baj nincs ezzel a filmmel! Anno annak idején az első dvd-k közt volt amit beszereztem (ha jól emlékszem még valami magazinhoz adták) és a mai napig van amikor előveszem és ismét megnézzem, mert igenis szórakoztató és egy minőségi alkotásról van szó! Persze nem lesz egy klasszikus, vagy örökzöld, de semmi esetre nem sorolnám azok filmek táborába, amik az egyszer nézős és felejtős alkotások tengerében végeznék! Mert jelen produkciónak számomra van stílusa és hangulata! Jól adja vissza a 2000-es évek környékén készített akció horror zsánert! Sajnos a könyvet még nem sikerült beszereznem amiből a forgatókönyvet készítették, de azt olvastam hogy jelentősen más a kész film, mint maga a könyv! Tehát e téren semmiféle viszonyítási alapom nincs! Számomra a történet helyszín választása, már önmagában egyedivé teszi eme alkotást és ehhez párosul még egy elég sötét tónus is és ha ez még nem lenne elég, ügyesen építkezik a mítoszok és babonákban rejlő horrorisztikus lehetőségekre! Ami még szintén tetszett, hogy érezhető volt hogy nagy figyelmet szenteltek a szörny elkészítésére (Stan Winston neve e téren biztosított is a minőségben) és sikerült is elég emlékezetesre elkészíteni a teremtményt! A színészek nagyon jól adják vissza a karaktereket, és ami kimondottan nagy öröm volt számomra, hogy nem csak a legfőbb karakterek teljesítettek remekül, hanem azok is, akiknek akár csak egy rövid jelenetük volt a film alatt! Ahhoz képest hogy már több mint 20 éve készült, de engem még sokadik megtekintése után is le tud kötni, hatalmas pozitívum!