Közösség

Vélemény:

 

81 Jóbarátok: Újra együtt

(2021)

Jóbarátok: Újra együtt

 
sptt   2021.12.13 17:53
0

Próbáltam rábeszélni magam, de nem tudok a Jóbarátokról semmi olyat írni, aminek bármi köze lenne az objektivitáshoz. Igen, rajongó vagyok, felesleges lenne megpróbálni "kívülről nézni" ezt az egészet. Aggódtam minden alkalommal, amikor felröppent egy esetleges egész estés mozifilm, vagy egy rövid évad ötlete, mert szerintem ez a sorozat maga volt a tökéletesség, és nem akarok erről vitatkozni senkivel, én így érzem és kész. Ha ezt bármilyen formában tovább vitték volna, akkor megadták volna az esélyt, hogy ez a tökéletesség széttörjön. Ez volt a félelmem ennél a (mi ez, dokumentumfilm?)... tehát ebben az esetben is. Szerencsére nem kellett csalódnom. Igen, sajnos néhányan nem úgy öregedtek, ahogy kellett volna, és ezt szomorú volt látni. De ezt eddig is tudtuk. Ettől függetlenül jó volt látni, ahogy örültek egymásnak, ahogy felidéztek régi emlékeket. Nekem ez a bő másfél óra erről szólt, és nem Cordenről, Lady Gagáról vagy Justin Bieberről. Jó volt látni ezeket a nagyszerű embereket, akik 10 éven keresztül (és még utána is sokszor) annyi vidámságot okoztak nekem - vagy nekünk. Alapvetően nehezen tudom elképzelni, hogy ez a hat ember egyszerre van a vásznon, és én ne adjak legalább 8-as osztályzatot, ugyanakkor a 10-es szóba sem jöhet, mert egyrészt az utóbbi 30 évben kb. 10 film kapta meg ezt a pontszámot, másrészt maga a sorozat a 10-es. 9/10