Közösség

Vélemény:

 

78 A 42-es

(2013)

A legjobb

 
Robert Langdon   2020.06.03 18:00
0

Gyakran előjön a kérdés, hogy melyik a legjobb a saját kategóriájában. Hát szerintem a sportfilm kategóriában nincs jobb. Talán a Perfect Game van egy szinten vele. Igen, egy másik baseball film. Nem tudom hányszor néztem végig Jackie Robinson sztoriját, de minden benne van, aminek benne kell lennie. Aki azt mondja, hiányol belőle dolgokat, az inkább sorozatokat nézzen, mert egy 2 órás filmbe nem lehet mindent belerakni. Ja, és ha érdekli, ami kimaradt belőle, olvasson utána, ahogy az életrajzi, vagy a "valós eseményeken alapuló" filmek esetében szokás. Ez a film tökéletesen bemutatja, min ment keresztül az az ember, a családja és az egész csapata, aki miatt az egész profi sport megváltozott. Mert nem csak a baseballt alakította át, hanem az összes Major sportot. Miatta van NFL, NBA, és rendes baseball ma. Én is miatta szerettem meg a baseballt, előtte nem értettem, de ezután a film után rengeteget tanultam róla. És több hónapig kerestem egy csatornát, ahol élőben nézhetem. És ugyanúgy tudom nézni, ahogy a kosárlabdát vagy az amerikai focit. Úgyhogy köszönöm 42-es.