Közösség

Vélemény:

 

NA The Thief of Bagdad

(1978)

The Thief of Bagdad

 
e-batta   2016.09.04 15:44
0

A bagdadi tolvaj meséjének feldolgozásaiból nekem továbbra is az 1940-es Korda Sándor féle az etalon, Sabu olyat alakított, amit senki sem múlhat felül. Ez a tv-film nem is akart másolat lenni, egy teljesen más szemszögből meséli el a történetet, a tolvaj például bűvész, a pillanat embere, és abszolút mellékszereplő (Roddy McDowall). A főhős, akinek a szemén keresztül követjük a sztorit, ezúttal Taj herceg (ki más, mint Kabir Bedi?), ettől valahogy a történet íze is más, nem is tűnik annyira rossznak. Amitől viszont dobtam a filmet, és minden esélyt eljátszottak nálam, az Jasmine szerepének alakítója (Pavla Ustinov, és most gonosz leszek, szerintem apuci, Peter Ustinov harcolta ki, hogy leánykájával együtt szerepeljen, ő játszotta ugyanis Jasmine apját, a kalifát), a hölgynek ugyanis olyan lóképe van, hogy azon tényleg csak és kizárólag a sűrűn szövött fátyol segít, olyan meg ebben a filmben nem volt. A látvány annyira kirázott, hogy már fel sem tűnt a trükkfelvételek kidolgozatlansága, az idióta vágások, és a stúdiómunkálatok nyilvánvalósága.