Közösség

Vélemény:

 

85 RED 2.

(2013)

Retrospekt

 
kabel   2024.02.12 21:09
0

Kicsit rossz szájízzel néztem ezt a filmet, hisz kiderült, hogy Bruce Willisnek ez volt az egyik utolsó filmje, amibe tényleg beleélte magát, és nem csak elment a forgatás egy napjára, mint az ezt követő tíz év nagy részében. Még magam sem tudom, mennyire tartom etikusnak ezt a fajta tevékenységet, de legalább ezen a filmen érezni, hogy a főszereplő élvezte a szerepét. Mert azért lássuk be, nem valami hihetetlen jó film ez. Van pár akció, pár kiszámítható sztorielem. Totál sablonos minden, de a karakterek nagyjából megmentik a narratívát a jellegtelenségről. A veterán színészeknek nem tudom, mennyit fizettek, de szerintem megértették, hogy nem itt fognak Oscar-szobrokat összeszedni. Amolyan 12 karikás Film+ filmet kell elképzelni, ami nem elég látványos vagy erőszakos, csak kicsit poénos és kiszámítható, hogy vasárnap délután berakjuk a háttérbe, takarítás közben. Az öreg szereplőgárda kitesz magáért, de ennek ellenére érezni, hogy ez kb. csak a rajongóiknak szól, nagyon nem volt igény egy valóban izgalmas mozi létrehozására.