Vélemény:

 

87 A mindenség elmélete

(2014)

A mindenség elmélete

 
qwer   2020.08.20 13:40
4

Inspiráló történet, mégis van bennem egy kis hiányérzet. Ha "csak" egy halálos betegséggel diagnosztizált, csupán a forgatókönyvíró képzeletében született emberről szóló romantikus dráma lenne, elégedetten nyugtáznám, hogy jó volt. Mivel azonban korunk egyik legnagyobb lángelméjének életrajzi drámájaként definiálja magát a film, hiányoltam belőle a tudós Hawkingot. Kaptunk egy szépen ívelő történetet a magánéletéről, megismerhettük az állapota romlásának fázisait, láttuk, hogyan roppan össze és távolodik el tőle fokozatosan a felesége, de a tudományos nézeteinek csak az utolsó pár percben szorítottak 2-3 mondatnak elegendő helyet. Emiatt kicsit felületesnek érzem, azt viszont el kell ismerni, hogy Eddie Redmayne és Felicity Jones kihozta a maximumot abból a történetből, amit Anthony McCarten Jane Hawking életrajzi könyve alapján megálmodott.

 
Drawen H. 2021.05.11 21:35
3

Mélyen egyet kell értenem.Talán kevesen tudják hogy igen jó humorú ember és éleslátó emberismerő volt.Amit filmen vagy könyvben el tudtam érni (felőle) azt megtettem.Remélem valahol,talán még a padsorokban ott ül MÉLTÓ utódja.--\"Sokan kérdezik tőlem hogy létezik e Isten aki a világot teremtette? Azt szoktam válaszolni, ennek a kérdésnek nincs semmi értelme.Nehéz felfogni de előtte a SEMMI volt,ezt nehéz megemészteni.Mert ha visszapögetjük az időt ami alatt létre jött az anyag,a tér az egész értelmét veszti.....hiszen NEM LETT VOLNA RÁ IDEJE...mert előtte nem létezett semmi.(S.H.)...