A következő napok

A következő napok

The Days

Egyesek hibáztatják, mások hősként üdvözlik a Fukusima Daiicsi atomerőmű balesetének érintettjeit, akik halálos, láthatatlan fenyegetéssel néznek szembe: egy példátlan nukleáris katasztrófával.

(Hupka Adrián)

Forgatókönyvíró: Ryûshô Kadota, Jun Masumoto
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier: 2023 | Netflix (2023.06.01.)

1. évad - 8 epizód

2023.07.08 szemtelen

Történelmi dráma

A 2011-es fukusimai atomkatasztrófa kibontakozását is, akárcsak a csernobilit, az élet írta, így valós eseményeken alapul. Szívesen írom, hogy műfaja: történelem. A sorozat hétnapos periódusban mutatja az eseményeket, és mint a Csernobil című csodálatos HBO-sorozat esetében, tudjuk, hogyan végződik minden. Az érintettek szemszögéből nézni brutális és ijesztő. A Fukushima Daiichi Atomerőműben dolgozók arcát látni tiszta és nagyon is valóságos horror. A limitált sorozatnak az egyik rendezője, Hideo Nakata a japán horror ismert mestere. Jelen esetben is profi munkát végzett, igazi receptet kapunk a szorongás és a depresszió leküzdésére. Hiszen nem kerülhetjük el a katasztrófákat, de minden alkalommal tanulhatunk belőlük valamit. Mert meg kell tanulnunk a veszélykezelést, földrengést, cunamit, járványt és még sorolható tovább, mert egyre kevésbé tudjuk irányítani a természet erejét. A történelem egyik legerősebb földrengéséről szóló sorozat jó film, ütős film, DE mint drámai alkotás talán túl tiszteletteljes, elképzelhető, hogy emiatt a fáradtabb nézők hamar feladják majd tudásvágyukat.

2023.06.01 feherhat

Izgalmas dráma, jól bemutatja az eseményeket, erős alakításokkal és rendezéssel, kifejezetten feszült forgatókönnyvel. Nekem bejött, Csernobil után simán tudom ajánlani.

A Nagy Fehér Főnök
Terápia