Egy gyönyörű élet

Egy gyönyörű élet

A Beautiful Life

Elliott, a fiatal halász, akinek rendkívüli hangja van, megkapja élete nagy lehetőségét, amikor Suzanne, az ismert zenei menedzser felfedezi őt egy partin.

(Hupka Adrián)

Rendező: Mehdi Avaz
Forgatókönyvíró: Stefan Jaworski
Ország: Dánia
Premier: 2023.06.01. | Netflix (2023.06.01.)

Paw Henriksen
Christine Albeck Børge
Inga Ibsdotter Lilleaas
Inga Ibsdotter Lilleaas
Ardalan Esmaili

2023.07.04 Szilárd-Leo

Igen, dán film

Na, ez film kimondottan feldobott. A kisemberből nagy ember lesz. Aki nem más, mint egy énekes, akit végre felfedez egy producer, aki nem más, mint a mostani felesége. A film a valóságot mutatja be, ami lassan az én életem is lehetne, de hát nem az. A filmet nagyon ajánlom mert igazából megmutatja, hogy aki szerény és meghúzza magát, az mindenre képes. És nincs még vége, de csak úgy tudjátok meg, ha megnézitek, mert meg kell nézni.

2023.06.04 szemtelen

Zenés mese a hírnévről

Szépen csomagolt, könnyű és igénytelen dráma, akarom mondani, sokkal inkább egy szívmelengető édes-mese akar lenni. Nulla feszültséggel és egy túl tökéletesnek tűnő főszereplővel. Christopher nyilvánvalóan tehetséges, de a zene ebben a filmben elég kétségbeejtő. És ha egy zenés film nem érti a különbséget a jó és a rossz dal között, akkor baj van. (Óhatatlanul bevillan „A csillag születik” ikonikus jelenete, amikor Lady Gaga feláll a színpadra… na az felejthetetlen és utánozhatatlan). Vannak benne romantikus közjátékok, vágyakozó pillantások, ájult pillanatok és néhány meglehetősen szappanopera-szerű cselekményelem. De most őszintén: az emberek nem a cselekmény miatt néznek romantikus filmeket. Ez egy olyan romantikus film, amiben a nagy szívű halászfiú élete megnyílik egy másik iparág hatalmas lehetősége előtt, és a döntését a film a végén dalban énekelve tudatja velünk.

2023.06.19 Bafam

Szép film

Szép film egy gitáros fiú kibontakozásáról. Nekem tetszett.

2023.06.01 Zoltán

Ilyen klasszikus, felfedezős, kövesd az álmaid típusú sztori, de elég uncsinak találtam és nem túl érdekfeszítőnek. Sebaj, megvolt.

2023.06.08 István Reibl

Kritika

Szerintem egy kimondottan jó zenés film. A srácnak nagyon szép, különleges hangja van, aki az életben is ekkora sztár. Egy sztár felfedezéséről pedig nehéz egyedit kitalálni, szerintem a történet aranyos volt, hihető, életszagú. Elvisről sem lehetne csodát kreálni, jó hangja volt, befutott, aztán tönkre tette magát, ennyi.

Bandish Bandits
2020