28 nap (2000)

28 Days

JRD   2022. 04. 19.

Nekem tetszett...

Nem a legfényesebb csillag az égen, de ebben a filmben volt valami ami megfogott. Még ha hollywoodi mázba is csomagolták a történet mondanivalóját, mégis felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon az alkoholisták, a drogfüggők vagy bármilyen más szenvedélybetegek hogyan hatnak józan családtagjaikra és vajon van e valódi kiút az ördögi szokásokból... Egy kicsit bepillanthatunk ebbe a világba, noha nem kőkeményen ábrázolja a valóságot (vannak ennél sokkal realisztikusabb filmek, dokumentumfilmek is ebben a témában). Ám- ha lehántjuk Bullock cuki pofiját, lehántjuk Mortensennel kapcsolatos Aragorn-érzésünket és csakis a történetre összpontosítunk...nos... De tudod mit? Nézd meg és majd meglátod! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

Toncsi   2016. 11. 18.

nekem ez nagyon tetszett, alkoholistaként ugyan nem volt nekem Sandra Bullock teljesen hiteles, de az elvonókúrán a drámaibb jelenetei szuperek voltak

Fikatours_blogger   2022. 04. 19.

Gyenge kezdés után erős visszaesés

Egy karakter fejlődésének görgetése, úgy érzem, kevés egy filmhez.

Kriszta Schönberger   2019. 02. 27.

Nem ez volt életem legjobb filmje, de tény hogy nagyon jól alakított. Ebből lehet erőt meríteni is aki változtatni szeretne az életén de fél.

New York-i tartózkodása idején Sandra Bullock Dennis Hopper lakásában lakott.

Sandra Bullock egy kis időt töltött a rehabilitációs klinikán, hogy felkészüljön a szerepre.

A való életben Sandra Bullock allergiás a lovakra.

Sandra Bullock minden jelenet előtt, melyben karakterének kontrollálhatatlan reszketést kellett mutatnia, megivott egy tripla eszpresszót.