28 nap

28 Days

2024.01.21 Kapszaicin

Ne légy senki szlogenje, mert valódi költemény vagy

Sandra Bullock (Gwen) ebben a filmben a partiállat szerepét nyerte meg, legalábbis a kezdetek alapján ezt is hihetnénk. Azonban a helyzet korántsem vidám. Egy komoly alkoholproblémával küzdő fiatal nő életébe kapunk betekintést. A cselekményben igen ... Teljes kritika

2022.04.19 JRD

Nekem tetszett...

Nem a legfényesebb csillag az égen, de ebben a filmben volt valami ami megfogott. Még ha hollywoodi mázba is csomagolták a történet mondanivalóját, mégis felvetődött bennem a kérdés, hogy vajon az alkoholisták, a drogfüggők vagy bármilyen más szenvedélybetegek hogyan hatnak józan családtagjaikra és vajon van e valódi kiút az ördögi szokásokból... Egy kicsit bepillanthatunk ebbe a világba, noha nem kőkeményen ábrázolja a valóságot (vannak ennél sokkal realisztikusabb filmek, dokumentumfilmek is ebben a témában). Ám- ha lehántjuk Bullock cuki pofiját, lehántjuk Mortensennel kapcsolatos Aragorn-érzésünket és csakis a történetre összpontosítunk...nos... De tudod mit? Nézd meg és majd meglátod! Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2016.11.18 Toncsi

nekem ez nagyon tetszett, alkoholistaként ugyan nem volt nekem Sandra Bullock teljesen hiteles, de az elvonókúrán a drámaibb jelenetei szuperek voltak

2022.04.19 Fikatours_blogger

Gyenge kezdés után erős visszaesés

Egy karakter fejlődésének görgetése, úgy érzem, kevés egy filmhez.

Nem ez volt életem legjobb filmje, de tény hogy nagyon jól alakított. Ebből lehet erőt meríteni is aki változtatni szeretne az életén de fél.

2022.09.20 Takiyeahell

Finoman kezelt film, mindenki számára befogadható és érthető. Bevezetőként ajánlott a függőség témájában. Szépen kezelt dialógusok, megérintő.