8 mérföld

8 Mile

2023.05.03 CsakEgyCsajszi

Imádom...

Réges rég, még kislány koromban hatalmas Eminem rajongó voltam. Nagyon jó a történet, van benne minden. Eminem életét bemutatja, a nehézségeket, amin keresztül kellett mennie addig amíg egy hatalmas sztár nem lett. Nagyon sokszor megnéztem ezt a fimet, nagyon imádom.

Jó is meg nem is.Eminem jól hozza a karaktert,de a sztori annyira unalmas,élettelen,hogy totál lerontja a filmet.Nekem olyan egyszer nézős.A zenék okésak,van benne egy-két jobb jelenet,de nem áll össze az egész.

2019.12.27 HE7EDIK

Lose Yourself

Ez a film attól jó, hogy bemutat egy másféle Amerikát. Nem, nem azt amit a hollywoodi filmek többségében láthatunk, hanem azt amit Michael Moore filmekben. A lepusztult negyedek, a kilátástalanság, szegénység, nyomor, nélkülözés. Nem véletlen hogy ezeken a helyeken többnyire feketék laknak, hisz bármennyire megy a no racism képmutatás, a világban, így az USA-ban is a mai napig óriási méreteket ölt a rasszizmus, tulajdonképpen a mindennapjaink része. Maga Eminem is mélyről jött, hogy a film mennyire mutatja be életét nem tudom, de gyanítom sokat merített fiatalkori életéből. A rapcsaták nagyon hatásosak, jól bemutatja mennyi érzelem és energia rejtőzik a műfajban, a szegénységből való kitörés pedig szívszorító pillanatokat generál. Eminem sosem lesz Jack Nicholson, de az biztos hogy fehérként az egyik, ha nem a legjobb rapper lett egy feketék uralta műfajban, a Lose Yourself-el pedig megalkotta minden idők legjobb rap dalát. Nem szeretem a műfajt és Eminem zenéjét sem, de ezen művét akárhányszor meg tudom hallgatni és gyanítom ezzel mindenki így van, még az is aki ugyanúgy nem kedveli a rap zenét. Nem véletlen hogy a film végén, főként a stáblista alatt megy a zene, hisz ez tulajdonképpen Eminem személyes hitvallása és főműve is.

2017.07.24 Deku

Eminem nagyon nem a film szakmába való aztán maga a történet is untatott ez közel sem jó. Ennél a filmnél az volt a nagy gond, hogy a sztori irtózatosan gyengére sikerült.

2018.11.02 Norbert93

Nem tudom azt mondani rá, hogy rossz film, mert nem az, de nem is tetszett túlságosan. A zenék azonban jók, Eminem meglepően jó színész, mégis így is, hogy gyakorlatilag saját magát alakítja.

2020.03.05 BoBamburg

Nagyon sokáig nem néztem meg a, pedig Eminemet bírom, de valahogy mégis kimaradt az életemből ez a film. De így utólag azt kell mondjam, nem is maradtam le sokról, mert nem egy nagy eresztés.

2019.01.07 szabomarc

Nem annyira értem a negatív kritikákat, szerintem kimondottan jó lett a film. Lehet, hogy valamennyire felhúzza, hogy eleve bírom Eminemet, de szerintem jó lett a film, ajánlani tudom.

2017.05.30 vivikejencikelara

Ha nem arra figyelek hogy Eminem most már az egyik legnagyobb rapper, akkor igazán hitelesnek és igaznak mondanám a filmet. Egyes jelenetek felkavaróak, de van benne sok poén is. Kedvenc részem mikor a nagy parkolóban rappel a kövér néger fickó.

2016.05.03 raczdavidzsolt

Nem nyerte el a tetszésemet! Beképzeltnek tűnnek a szereposztások! Unalmas az egész! Ezt nevezi valaki jónak?

2015.01.28 krissz001124

Ez a filmet is imádom. Föleg hogy igaz történet. Igazi Rap es film.

2015.03.22 yakzah13

Szerintem aki egy kicsit is szereti a rap zenét meg Eminemet, annak ez a film alapmű. Imádom, csak ajánlani tudom mindenkinek. :)

2016.02.27 ZsoltSon

Ez tipikusan az a film, ami szinte mindent a rendezőnek, Curtis Hansonnak köszönhet. Ez a dolog működött az ő kezében, de a koncepció, meg a mitológia, aminek azért a nagy részében biztosak lehetünk, hogy fikció, még akkor is, ha tényleg ott születet... Több

2015.03.15 annaaleoop

Eminem nagyszerű rapper,a film mondanivalója hogy bármire képesek vagyunk,csak akarni kell! Igazán remek filmet hozott össze, én csak ajánlani tudom.

2016.09.24 szisziszabo

Nem túl rossz film, de nem is a legjobb. Ajánlani tudom az Eminem rajongóknak de igazából nem egy nagy durr...