A bombák földjén

The Hurt Locker

2015.10.16 Alexa

Nagyszerű film. Elmondani nem tudom, hányszor láttam, volt idő, mikor hetente. Számomra nagyon pontosan adja vissza, milyen lehetett Bagdadban katonának lenni. A katonák lelki állapotát is drámaian leírja. Abszolút megérdemelte az Oscar-t!

2017.01.07 des.tiny59

Oltári szuper lett, és csak nap estig dicsérni tudnám. Kedvencem volt és marad is ez a film mert annyira brutálisan jól eltalálták, hogy arra nem tudok szavakat találni. A sztori beton erős szerintem legalábbis kikezdhetetlen és a karaktereket is eltalálták. Nekem nagyon adta.

2015.10.02 hawaiipizza

Ha valami túlértékelt, akkor az ez. Sajnálom, de ez legjobb esetben is csak egy rétegfilm.

2015.01.27 sullerb1022

Hihetetlenül jó akció-dráma. Mozgalmas, és kellően drámai néhol, de mégis a legjobb az egyre önmegvalósító jelleme a főhősnek.

2015.10.14 Bimbi

Nagyon megfogó, magával ragadó háborús dráma. A színészek karaktere is nagyon átjön a filmben, profin, meggyőzően alakítanak. Kemény, reális alkotás.

2015.11.28 storeman

Nem sértésnek szánom, de nagyon meglepő, hogy női rendező ilyen kemény háborús hangulatú filmet készít. Feszütség aztán van benne bőven. Érdemes látni.

2016.07.07 juliS

Túlértékelt film. Nézem ezt a rengeteg Oscart, amit elnyert, és nem tudok rájönni, hogy mire fel kapta őket. Erre a filmre a legjobb jelző a “semmilyen”. Nincs semmi mondanivalója, nincs morális üzenete, nem fogalmazódik meg benne kritika sem Irakkal... Több

2016.07.06 online91

Olvastam jó pár negatív kritikák a filmről, de szerintem nem érdemli meg. Tele van feszült várakozással, és Kathryn Bigelow gyönyörűen rendezte meg. A film nem csak a katonákról szól, akik értünk szolgálnak, hanem a bombaszakértőkről, akik ugyanúgy minden nap kockáztatják értünk az életüket.

2015.08.13 Toncsi

Szerintem nagyon jó lett ez a film. Pontos képet ad arról, hogy Irakban a háborús övezetben min mennek keresztül nap mint nap a katonák. Feldolgozza, hogy hogyan élik át az emberek az állandó bizonytalanságot, a mindenhonnan leselkedő veszélyt.

2015.03.11 dzsolt7

Nem vagyok oda a háborús filmekért, de ezt mégis imádom. Mondjuk az én szememben A bombák földjén sokkal inkább egy háborús környezetben játszódó dráma-thriller, mintsem klasszikus háborús film. De lényegtelen a műfaja, a fontos az, hogy végig iszony... Több

2015.01.26 marko

Úgy voltam vele, illik látni. Aztán végül tetszett is. Egyszer elég, de annyiszor érdemes.

2015.05.18 mártilány

Miután megnyerte a legjobb filmnek járó Oscart, akkor keltette fel az érdeklődésemet ez a film. Csodálkoztam, hogy egy olyan film kapta ezt a díjat, amit nálunk még csak nem is adtak a mozikban. Egyszerű alkotás, egyszerű történettel, mindennapi élet... Több

2015.02.09 asterisk

Számomra a Syriana és társai sorozat egyik tipikus darabja.Nem túlzottan sokatmondó, de elsőre izgalmas film, azért különösebb intellektuális kihívásnak nem néz elébe vele senki sem.