Cápa

Jaws

2015.02.09 roboka

Képes volt két órán keresztül zsigeri izgalmat okozni anélkül, hogy bármilyen félelmet keltő képet mutatott volna.

2015.12.05 jazzy

A film talán legnagyobb erénye a három főszereplő, Brody, Quint és Hooper. A legjobb rész pedig a "horgászás", melyben Spielberg iszonyúan erős atmoszférát teremtett. Hárman egy cápa ellen, egy nem túl nagy hajóban - mesteri.

2015.02.21 gyuszamen73

Jó film. Spielberg egyik legjobb filmje. Hatásos,izgalmas,a színészgárda kitűnő. A zene emlékezetes,mindig jelzi,ha jön a cápa. A cápa mai szemmel is élethű,jól sikerült a bábu. Az elnyújtott finálé roppant izgalmas. A három férfi főszereplő nagyot alakít. Minőségi horror,ami intelligens is,tudományos is. Értékes film.

2015.01.26 Piper

Nagyon izgalmas,látványos,még ma is megnézve.

2022.11.14 Linda31

Örök kedvenc.

Egyszerűen imádom benne a végén a Roy Scheider, Robert Shaw, Richard Dreyfuss hármas alakítását, szerintem felejthetetlen. Klasszikus. Nekem személyes kedvencem Robert Shaw benne. A színészi teljesítmény pedig 5*. Én többre értékelem ezt, mint a mindenféle effekteket, trükköket.

2016.01.11 Pumpu

Spielberg mestere a feszültségkeltésnek, amihez nagyon jó zenei ízlés is társul. Nekem egy kicsit talán lassan indul el, de utána meg végig pörget, és egy picit nagy a kontraszt, de a 20. századi filmkészítés egyik kiemelkedő alkotása.

2015.08.07 byvike70

Ezt meg kell nézni! Tök mindegy hány éve csinálták, azok az idegborzoló jelenetek, a feszültségkeltés, a zene, a szereplők! Mind tökéletes élményt adnak! :)

2015.01.31 fehérné andrea

Nagyon tetszett bár akkor még nem tudtak igazán jó trükk felvételeket csinálni de jól sikerült film

2015.02.10 nextprod

egy régi kedvenc,ebbe a részben még nem olyan mű a cápa, a maga nemében ez egy igazi klasszikus, egyszer mindenképp érdemes megnézni

2021.02.21 RRoberto76

Halálos, főleg a cápák szempontjából

Minden idők egyik legkárosabb filmje, az utána következő pusztítás, ami a filmnek (és persze P. Benchly regényének) és az emberi sötétségnek köszönhető, a kipusztulás szélére sodorta a fehér cápát. Színészileg abszolút rendben van a film, Roy Scheidert nagyon kedvelem, viszont a címszereplő igen gyengén lett megalkotva. Szégyenteljesnek tartom, hogy Spielberg, látva a film után keletkező őrületet, további folytatásokat készített.

2021.08.08 daevtheONE

Alapmű. Sajnos ez nem mondható el a többi Cápa filmről.