Közönséges horrorsztori

A Classic Horror Story

2022.04.19 Katamata

Ezzel a filmmel nem volt túl sok reményem, úgy a 10. percig. Elég hamar a mélyvízbe kerülünk.Nincs sok háttértörténet, épp annyi amennyi kell ahhoz, hogy a sztori menni tudjon. Rengeteg film van a műfajban, innen onnan látunk átvett ötleteket, de sz... Több

Szó szerint közönséges és unalmas

Miért is nem tudnak manapság egy tisztességes mozit (most: horrort) összerakni a filmes "szakemberek"? Ennek azért több oka is lehet. Elfogytak az ötletek, a remake-ek, és rebootok nem elég ütősek. A rendezői, operatőri, írói gárda rengeteg kóklerből... Teljes kritika

2021.07.15 Eastern79

Inkább zseniális, mint közönséges

Bevallom, nem sok olasz horrort láttam, de az tény, hogy van egyfajta hangulatuk, ami annyira jellegzetes, mint a spagettijük. Teljesen szokványosan kezdődik a sztori. Az autó balesetet szenved, és utasai másnap reggel az erdőben, egy elhagyottnak tűnő ház mellett ébrednek. Eddig majdnem olyan, mint bármelyik hentelős széria, azonban a lelkesedésem hamar lelombozta a hamarosan feltűnő szadista helybeli kolónia, akik elkezdik ritkítani a szereplőket. Miután átváltott a Halálos kitérőből ismert sztorira, miközben a ház erősen a Gonosz halottbeli viskóra emlékeztetett, nem tudtam eldönteni, hogy ennyire fantáziátlan volt a rendező, hogy összelopkodta minden erdős horror kliséit, vagy ez is a koncepció része. Többet erről tényleg nem árulhatok el, de kapunk nem egy, meglehetősen ütős csavart és egyben magyarázatot, ráadásul a végén még egy kis öniróniát is megenged magának a streamingszolgáltató. A Netflix egy rendkívül nyers, szadista, mégis kreatív és elgondolkodtató horrort hozott össze erős atmoszférával és remek színészekkel.

2022.02.01 BoBamburg

Kicsit többet vártam tőle azért. Az alapötlet amúgy nem rossz, de a kivitelezés korántsem az igazi, így sajnos kissé (illetve nem is kissé) unalmas lett a végeredmény. Szóval nem hazudik a címe: tényleg közönséges.

2021.07.23 stomachh

Netflixes film, sokat nem vártam tőle emiatt. Klasszikus horrortörténet, ahogyan a címe is előrevetíti, a hagyományos klisékkel dolgozik, de nagyon élvezhető a műfaj kedvelőinek. Ügyesen meg lett csinálva, nekem tetszett.

2021.07.15 Zoltán383985

1 év múlva?

Nekem tetszett. Lehet, hogy nem fogok rá emlékezni 1 év múlva, annyira azért nem volt jó. De 4 csillagot megér.

2021.07.14 Kovacs

Netflixes, tehát nem vártam sokat. Azt meg is kaptam. Vannak benne dicsérhető alakítások, illetve egyáltalán nem mondanám rossznak, viszont gyengécske.