Közönséges horrorsztori (2021)

A Classic Horror Story

Sabnock Sanatory   2021. 07. 28.

Szó szerint közönséges és unalmas

Miért is nem tudnak manapság egy tisztességes mozit (most: horrort) összerakni a filmes "szakemberek"? Ennek azért több oka is lehet. Elfogytak az ötletek, a remake-ek, és rebootok nem elég ütősek. A rendezői, operatőri, írói gárda rengeteg kóklerből... teljes kritika»

Eastern79   2021. 07. 15.

Inkább zseniális, mint közönséges

Bevallom, nem sok olasz horrort láttam, de az tény, hogy van egyfajta hangulatuk, ami annyira jellegzetes, mint a spagettijük. Teljesen szokványosan kezdődik a sztori. Az autó balesetet szenved, és utasai másnap reggel az erdőben, egy elhagyottnak tűnő ház mellett ébrednek. Eddig majdnem olyan, mint bármelyik hentelős széria, azonban a lelkesedésem hamar lelombozta a hamarosan feltűnő szadista helybeli kolónia, akik elkezdik ritkítani a szereplőket. Miután átváltott a Halálos kitérőből ismert sztorira, miközben a ház erősen a Gonosz halottbeli viskóra emlékeztetett, nem tudtam eldönteni, hogy ennyire fantáziátlan volt a rendező, hogy összelopkodta minden erdős horror kliséit, vagy ez is a koncepció része. Többet erről tényleg nem árulhatok el, de kapunk nem egy, meglehetősen ütős csavart és egyben magyarázatot, ráadásul a végén még egy kis öniróniát is megenged magának a streamingszolgáltató. A Netflix egy rendkívül nyers, szadista, mégis kreatív és elgondolkodtató horrort hozott össze erős atmoszférával és remek színészekkel.

stomachh   2021. 07. 23.

Netflixes film, sokat nem vártam tőle emiatt. Klasszikus horrortörténet, ahogyan a címe is előrevetíti, a hagyományos klisékkel dolgozik, de nagyon élvezhető a műfaj kedvelőinek. Ügyesen meg lett csinálva, nekem tetszett.

Zoltán383985   2021. 07. 15.

1 év múlva?

Nekem tetszett. Lehet, hogy nem fogok rá emlékezni 1 év múlva, annyira azért nem volt jó. De 4 csillagot megér.

Kovacs   2021. 07. 14.

Netflixes, tehát nem vártam sokat. Azt meg is kaptam. Vannak benne dicsérhető alakítások, illetve egyáltalán nem mondanám rossznak, viszont gyengécske.

Ajánlható-e jó szívvel a Közönséges horrorsztori? Mindenképpen. Szórakoztató mozi lett, aminek legnagyobb erénye mélyebben keresendő, mint azt elsőre gondolnánk. Miért ültünk le a képernyő elé? Mi keltette fel az érdeklődésünket? Miért néztük végig? A válaszokat magunkban kell keresnünk. több»

A stáblista közben látható iróniával átitatott jelenet miatt végül mosolygó arccal hagytam ott a filmet, így a közepes pontszám ellenére is megtekintésre ajánlott darabról van szó, de ettől több volt a történetben. több»