A faun labirintusa

El laberinto del fauno

A világpremier 2006. május 27-én, Franciaországban volt.Szerző: Bogi87

A film magyar címe egy római félistent, míg angol címe egy görög istent idéz meg.Szerző: Bogi87

A film 19 millió dollárból készült, s összesen 83 258 226 dolláros bevételre tett szert.Szerző: citizenfour99

A rottent. nevű kritikaösszegző oldalon a film 95%-os, 224-ből 213 pozitív és csak 11 negatív kritikát kapott. Roger Ebert híres filmkritikus a lehetséges 4 csillagból 4-re értékelte a filmet.Szerző: citizenfour99

Björköt annyira lenyűgözte az alkotás, hogy rögtön azután, hogy látta a filmet, megírta Pneumonia című számát. Szerző: SódóGA

Doug Jones, a faun alakítója volt az egyetlen amerikai a forgatáson, és az egyetlen, aki nem beszélt spanyolul. Nem csak a saját sorait, hanem Ofélia sorait is megtanulta spanyolul, hogy tudja, mikor kell válaszolnia.Szerző: SódóGA

A rendező folyamatosan utasította vissza a hollywoodi producereket, holott még kétszer akkora büdzsét is ígértek neki, csak forgassa le angolul a filmet, de Guillermo del Toro nem akart semmilyen alkotói kompromisszumot kötni, hogy filmje jobban passzoljon a piaci elvárásokhoz. Szerző: SódóGA

A Faun labirintusa a Cannes-i Filmfesztiválon 22 percig tartó tapsot kapott.Szerző: SódóGA

A rendező (Guillermo del Toro) híres arról, hogy rengeteg feljegyzést és rajzot készít, mielőtt filmet forgatna. A faun labirintusával is így járt el, ám vaskos kötetét egy taxi hátuljában felejtette, és azt hitte, végleg el is veszett. A sofőr viszont, felismerve a jegyzetek értékét, időt és pénzt nem kímélve juttatta vissza hozzá a kincset érő vázlatokat. Szerző: SódóGA