A faun labirintusa

El laberinto del fauno

2024.01.22 Bafam

Meseszerű romantikus álomvilág véres való világgal...

Na kérem szépen, hát így kell fantasy filmet csinálni. Ez egy csodálatosan összerakott film, amely spanyol és mexikói koprodukcióban készült. Amúgy nem nagyon vagyok oda az ilyen típusú filmekért, mert azt a Marvel-féle univerzum ledegradálta, annullálta számomra. Szerencsétlen amerikaiak pedig erőltetik azt, ami nem nagyon megy nekik, bohócok módjára gyártják (mit gyártják, f*ssák, szinte már-már klónozzák, kopifájl) ezeket az egy kaptafára készülő, egye unalmasabb fantasy filmjeiket. Szerencse, hogy itt van ez a film, mely elé érdemes beülni a moziba, abban az esetben, ha fantasy film kedvelő vagy, vagy ha egy kis különlegességre, unikumra vágyódsz. Le a kalappal a készítők előtt, minden tekintetben és minden téren! Maga a film keveredik a mesébe illő, szinte álomvilágszerű képekkel rendelkező kitalált világ és a valós idejű jelenben játszódó véres valósággal. Ez egy olyan egyedi film, ahol a rendezőknek hihetetlen módon tökéletesen sikerült elhozniuk egy másik kitalált világot a főhős saját világába egyedi látványvilágú lényekkel. Hát én még ilyen mesterművet nem láttam, te se hagy ki!

2023.12.05 Artemisia

a nap véleménye

Borzalmak birodalma

Guillermo del Toro legikonikusabb műve, mely egyszerre vegyíti magában a direktor összes jellegzetes kézjegyét és amely egyszerre egy szívszorítóan szép tündérmese, és egy elborzasztóan véres háborús dráma. A faun labirintusa letaglózóan megkomponált... Teljes kritika

2022.05.09 JRD

A lelkemen táncolt, majd a szívemig hatolt

Talán ezzel a címmel tudom a legjobban leírni azt, amit a film elejétől kezdve éreztem, amit a befejezésnél átéltem. A film elejétől kezdve érezni a baljós hangulatot, mely szinte előrevetíti a tragédia bekövetkeztét. Bevallom, munkám miatt ez a film még jobban megfogott, és akarva-akaratlanul is párhuzamot vontam azokkal az esetekkel, amelyekkel a munkám során találkoztam. De ha el is vonatkoztatunk a munkámtól, akkor is megragadja a lelket és megtépázza. Mondanivalója sok van. Nem felszínes, hanem igazán mélyenszántó gondolatok. Mindenkinek ajánlom! De! És fontos ez a de. Ha csak szimpla szórakozásra, értelem nélküli kikapcsra vágysz, akkor ne ezt a filmet emeld le a polcról. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2018.03.02 ArpiHajdu és Réci

Nagyon komplex film

Még A víz érintése előtt beiktattam ezt a nagyon fontos elmaradásomat. Annak idején láttam del Torótól a Pokolfajzat első részét, illetve a Penge 2-t is, de valahogy azok nem maradtak meg, s nem is sokra emlékszem belőlük. Az az érzésem, hogy a mexik... Teljes kritika

2019.01.03 indingo

A valóság, a világháború borzalma és a mese párhuzamba állítása. Érdemes megnézni főleg ha nyitottak vagyunk a misztériumokra.

2016.03.12 citizenfour99

Sokatmondó, kreatív történet. Megható, nekem tetszett.

2017.11.17 dailyfilmsan

Érdekes egy film meg kell hagyni nem unalmas. elkápráztat mindig az a sejtelmes világ amit a rendező létrehoz a filmjeiben. Bár ez számomra kicsit mesének tűnt.

2018.12.12 harnas1207

Nagyon súlyos történet. Főleg mivel én elkönyveltem, hogy ez egy gyerekmese. Csak pislogtam a jelenetek láttán. Nagyszerű ötlet volt, a világháború eseményeibe bele csempészet fantasy sztori. A kislány megpróbáltatásai nagyon kegyetlenek.

2019.03.27 Csillagpor

Borzongás és fantázia

Igazán egyedi hangulata van ennek a Guillermo del Toro történetnek. Talán Tim Burtonéhez tudnám hasonlítani kicsit. Sötét, borongós, félelmetes és szomorú. Háborús időszakban játszódik. A gyermek a sötét valóságnak tűnő fantáziavilágába menekül, hogy fel tudja dolgozni a sok halált és szenvedést, ami körülveszi őt. Rendkívül lehangoló film, de a történet, látványvilág és a csodaszép zene miatt egyszer mindenképpen érdemes megnézni.

2016.10.13 Fahéjgolyó

Érdekes film, már az alaphelyzet sem megszokott, mivel valós történelmi helyzetet kever fantasy elemekkel. Többrétegű film, ezért elgondolkodtató. Kicsit hozza a spanyol filmekre jellemző őrületet, de aki fogékony az ilyen hangulatú filmekre, annak tetszeni fog.

2019.01.30 Timcsi

Nem mindennapi történet. A látványa talán a legkülönlegesebb, amit valaha láttam.

2015.09.24 Zsceeeka

Nem éppen gyerekeknek való mese ez. A látványvilág és maga a történet is szép, ámde megható és kegyetlen is egyben a film. Többször láttam már és még fogom is, kihagyhatatlan.

2018.10.08 thejoker

Érdekes és látványos film az biztos, de a tetszésemet nem nyerte el. Jobbra számítottam. A történet jól indul, de egyre rosszabb lett főleg a vége. Sokkal többet ki lehetett volna ebből hozni egy ilyen alaptörténettel.

2016.05.06 hell.l

Ez a film elüt a megszokott fantasy filmektől. Borús, szomorú hangulatával bemutatja a háború okozta borzalmakat, az emberi kegyetlenség határtalanságát, mindezt a fantasy elemeivel ötvözve.