A grófnő

Kutyus
Anna Maria Mühe
Anamaria Marinca
Julie Delpy

A Julie Delpy rendezte film Báthory grófnő kétségbeesett küzdelmét állítja középpontba, amellyel megpróbálja visszaszerezni fiatal szerelmét Thurzó Istvánt, és felvenni a harcot az öregedéssel és saját démonaival. István apja, a nagyhatalmú Thurzó György mindent megtesz, hogy megakadályozza a szerelmesek boldogulását, a grófnőt lassan az őrületbe kergetve.

Rendező: Julie Delpy
Forgatókönyvíró: Julie Delpy
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Franciaország
Premier (HU): 2010.01.20.

2023.08.30 JRD

Báthory grófnő mítosza évszázadok múltán is remek téma...

Julie Delpy színésznő nemcsak a főszerepet játszotta el a filmben, hanem ő maga írta, rendezte, de még a zenéjét is kottázta. Maga a film egy lehetséges történeti szálat vázol fel a nézőnek, és valljuk be, ez a szál igencsak hihető. Vagy mégsem? A la... Teljes kritika

2023.06.25 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Eltérés elfogadva!

Nézzük hát. Szerintem érdemes a magyar történelem egyik legellentmondásosabb alakjával foglalkozni. Az illető vastagon beleírta nevét a horrortudomány egyetemes kódexébe. Báthori Erzsébetről, az erdélyi grófnőről van szó, akiről megszámlálhatatlan ... Teljes kritika

2016.05.17 Edeske

Érdekes és korhű történelmi dráma erős, kemény történésekkel. Erős idegzet kell a filmhez. Érzelmileg is magával ragadó, lélekbe ható. Kosztümös filmek kedvelőinek ajánlom!

2016.04.27 Kutyus

Nem egy sablonos kosztümös film. Vannak benne misztikus és kemény részek és meglepő hogy mindez egy valós történeten alapuló film. Izgalmas volt és lekötött!

2016.04.02 Mmaarrttoonn

Nem tudom mennyi igaz a filmből de ha csak a fele akkor is nagyon brutális. Hihetetlen hogy a valóságban is így történt Bár ki tudja. Vannak benne nagyon kegyetlen reszek Tényleg ez a sötét középkort mutatja be.

Csejte községben található Draskovich kastélyának múzeuma. A honismereti kiállítás mellett a grófnő használati ruháinak, eszközeinek, tárgyainak másolataiból is látható itt egy kiállítás.Szerző: JRD

Báthory körüli legenda számos filmet és irodalmi művet ihletett meg.Szerző: JRD

A nádor levelezése II. Mátyás magyar királlyal remekül mutatja, hogy Thurzó hogyan hangolta össze a királynak írt sorokat az erdélyi fejedelemmel folytatott harcával. Tényleges tárgyalás sohasem volt, tehát jogosan állíthatjuk, hogy Báthory Erzsébet a kapzsiság, a hataloméhség koncepciós perében lett központi figura.Szerző: JRD

Érdekesség, hogy míg Erzsébet kastélyában állítólag megkínzott holttesteket találtak az udvarban elásva, addig Thurzó nádor egyik rokonával kapcsolatosan is hasonló pletykák terjedtek. Állítólag Thurzó Szaniszló és neje kegyetlenül bánt a cselédséggel, kínozták őket, és sokukat meg is gyilkolták. Az asszony ellen a tanúvallomásokat az őt szolgáló cselédek, szolgálók kínzásával érték el, majd gyorsan ki is végezték őket, miután meglettek a tanúvallomások. II. Mátyás magyar király többször is kérte a nádort, hogy a grófnőt szabályos perbe fogják, de a nádor ezt nem teljesítette.Szerző: JRD

Az igazsághoz azonban hozzátartozik az is, hogy Erzsébet alakját már férje mellett is furcsa homály vette körül.Szerző: JRD

(2019. 11. 06.)
Kinek ajánljuk: Aki történelmi szempontból valami hiteleset szeretne látni, ne ezt a filmet nézze meg. Bár látványos és a maga módján még szórakoztató is, ennél többet sajnos nem tud nyújtani. Több