A horror filozófiája (2020)

The Philosophy of Horror: A Symphony of Film Theory

VérAlex   2020. 05. 30.

Ugyan hallottam már Carroll horrorelméletéről, mélyebben sosem ástam bele magam, de ez a film meghozta hozzá a kedvem. Hogy hiánypótló-e, nehéz megmondani, engem mindenesetre lekötött, érdekes információkat adott. Az már csak hab a tortán, hogy magyar rendezők fejéből pattant ki az ötlet, jár nekik a vállveregetés.

tofis   2020. 05. 05.

Bár maradt bennem néhány megválaszolatlan kérdés, összességében nagyon konstruktív volt az egész film. Szerintem jól ki is vann dolgozva az egész, mindenképpen újranézősnek mondanám.

luba323   2020. 03. 24.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire le tud majd kötni ez a film. Nem azt mondom, hogy sötét a hangulata, de kétségtelenül valami egészen árnyékos helyre kalauzol minket. Nagyon érdemes belevágni!

Cercei   2020. 02. 20.

Érdekes megközelítése a "miért szeretjük a horrort?" témának, aki csak kicsit is kedveli a műfajt, annak kihagyhatatlan.

Óriási mérföldkő volt az alkotók számára, hogy a Sight & Sound Magazine is szintén írt a film első részéről – ami felkerült a 2019-es év legjobb videóesszéinek listájára. (Cinego)

A film első pár részletét jól fogadta a nemzetközi filmszakma és a filmfesztiválok. A Ji.hlava International Documentary Film Festival-on volt az első rész, az Etimológia premierje, majd rangos Európai Versenyprogramjában a holland Go Short – International Short Film Festival Nijmegen is bemutatta. Ezt követően a német goEast Film Festival Wiesbaden adott otthont az első három résznek az Anarcho Shorts nevű programjába. (Cinego)