A horror filozófiája

A horror filozófiája

The Philosophy of Horror: A Symphony of Film Theory

Lichter Péter és Máté Bori filmje Noël Carroll filmelméleti könyvének egyes tételeit sorra véve tesz kísérletet annak megfejtésére, miért kedvelik sokan a horrorfilmeket annak ellenére, hogy azok olyan negatív érzéseket és reakciókat váltanak ki a nézőkből, melyek elől jellemzően igyekszünk… Több

Forgatókönyvíró: Noël Carroll
Ország: Magyarország
Premier: 2020.02.01. | Cinego (2020.06.01.)

2020.05.30 Zoli

Ugyan hallottam már Carroll horrorelméletéről, mélyebben sosem ástam bele magam, de ez a film meghozta hozzá a kedvem. Hogy hiánypótló-e, nehéz megmondani, engem mindenesetre lekötött, érdekes információkat adott. Az már csak hab a tortán, hogy magyar rendezők fejéből pattant ki az ötlet, jár nekik a vállveregetés.

2020.03.24 luba323

Nem gondoltam volna, hogy ennyire le tud majd kötni ez a film. Nem azt mondom, hogy sötét a hangulata, de kétségtelenül valami egészen árnyékos helyre kalauzol minket. Nagyon érdemes belevágni!

2020.05.05 tofis

Bár maradt bennem néhány megválaszolatlan kérdés, összességében nagyon konstruktív volt az egész film. Szerintem jól ki is vann dolgozva az egész, mindenképpen újranézősnek mondanám.

2020.02.20 zosler

Érdekes megközelítése a "miért szeretjük a horrort?" témának, aki csak kicsit is kedveli a műfajt, annak kihagyhatatlan.

Óriási mérföldkő volt az alkotók számára, hogy a Sight & Sound Magazine is szintén írt a film első részéről – ami felkerült a 2019-es év legjobb videóesszéinek listájára. (Cinego) Szerző: hp

A film első pár részletét jól fogadta a nemzetközi filmszakma és a filmfesztiválok. A Ji.hlava International Documentary Film Festival-on volt az első rész, az Etimológia premierje, majd rangos Európai Versenyprogramjában a holland Go Short – International Short Film Festival Nijmegen is bemutatta. Ezt követően a német goEast Film Festival Wiesbaden adott otthont az első három résznek az Anarcho Shorts nevű programjába. (Cinego)Szerző: hp

(2020. 12. 30.)
Kézműves rémálom a film utcában
„A médium maga az üzenet” – hangzik magyarul Marshall McLuhan szállóigévé vált tételmondata. Lichter Péter és Máté Bori pedig akarva-akaratlanul is borzasztó találó módon ragadta meg a mondat velejét. Hiszen legújabb filmjük lényege éppen az, hogy horrorfilmek fizikai kópiáit traumatizálva ábrázolják a horrorfilmeket átitató gondolatiság néhány fon... Több