A Kenguru

Varjú teherautó-sofőrként dolgozik. Egy nap felvesz egy Balatonboglárra tartó dögös stoppost, akit még napokkal később is képtelen kiverni a fejéből, holott a srácot egy szerető lány, Zsozsó várja odahaza.
A hetvenes évek slágermoziját, A kengurut, amely áthatóan ragadta meg a korszak szellemét… Több

Forgatókönyvíró: Bulcsú Bertha, Zsombolyai János
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1976.01.15.

2024.02.14 Interfectorem Sabnock

Miért nem strucc?

Miért Kenguru? Az maradjon titok... A film egy szocreál látomás egy ZIL-ről és egy fiatal emberről, egy Kánya (Gálffi László) nevű sofőrről, aki szerint ő mindig úton van, és soha nem ér célba... Menni kell, mert különben az összes sz*rság a nyakadba... Teljes kritika

2016.02.14 doroffee

Szerintem ez a film nagyon jól hozza a '70-es évek hangulatát, a fiatalok vágyait, céljait, az egész életérzést. Nagyon érdekes és nagyon magyar film. Én élveztem.

2021.02.19 Crystaldeer

A leírása szerint "road movie", hát gondoltam, nézzünk egy jó kis kamionos filmet, amihez aztán végül nem sok köze volt. A film szinte végig vontatott, az első 20-30 percben nem sok minden történik. Nem éltem abban az időben, tehát lehetséges, hogy j... Több

2021.12.17 Péter Fazekas

Szerintem egy nagyon jó film!

Amit a stoppos lány említ, hogy jó kis „balhék” vannak a boglári kápolnában, az már nem igaz, hiszen a „művészeket” kitiltották onnan, a kápolnát pedig bezárták már a hetvenes évek elején.Szerző: Interfectorem Sabnock

A külső forgatási helyszínek Fót és Csomád közti átjáró, Paks, Balatonboglár, Fehérvár bisztró, 10-es főút, 6-os főút.Szerző: Interfectorem Sabnock

A forgatások Kispesten, Angyalföldön, Józsefvárosban, Mátyásföldön és más külső helyszíneken zajlottak.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film 11 klasszikus betétdalából egy nagylemez is megjelent.Szerző: Interfectorem Sabnock

A korhatárt végül a III. kategóriába (12) sorolták.Szerző: Interfectorem Sabnock