A kölcsönkért kastély

A Gruberek közt futótűzként terjed a hír, hogy dúsgazdag amerikai rokonuk, Gruber Menyhért a lányával, Maryval Magyarországra látogat. Különböző terveket eszelnek ki a gazdag rokon megfejésére. Mind közül a legmerészebb Koltay Bálint terve, aki egyenesen Mary kezére pályázik. A fiatalok azonban egymásba szeretnek, annyira, hogy Bálint akkor is kitart Mary mellett, amikor a "gazdag" Gruber közli vele, hogy tönkrement. Ekkor már csak azt kell elrendezni, hogy a magát földbirtokosnak kiadó Bálint valóban fel tudjon mutatni jövendő apósa előtt egy úri kastélyt.

Rendező: Ladislao Vajda
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1937.10.26.
Makláry Zoltán
Kabos Gyula
Tolnay Klári

2018.07.24 Norbert93

Hogy ez mennyire vicces, színpadi és brilliáns. A mai magyar filmográfia meg sem közelíti ezt a 80 éves gyöngyszemet.

2016.02.14 doroffee

Jópofa kis film, ilyen tipikus vígjáték abból az időszakból. Kedves karakterek, vicces helyzetekbe futó félreértések és átverések, bájos poénok. Én szerettem.

2018.07.15 NEO

Nekem egyszerűen ez megunhatatlan, igaz, hogy vannak nagyon is kezdetleges megoldások, amik egyszerűen maga a filmdramaturgia kiforratlanságából adódnak, de ettől eltekintve remek film. Igazán fordulatos, és élvezetes.

2017.06.12 despy

Én mindig is imádtam a régi filmeket, pláne ha Kabos Gyula játszott bennük. Azt hiszem, az ő alakításai, poénjai...ahogy előadja azokat, megunhatatlan. Sajnos ma már nem készülnek ilyen kifinomult, mondhatni elegáns filmek, ami nagy kár.

Egyes jelenetek Seregélyesen a Zichy kastélyban lettek felvéve.Szerző: harnas1207