Vélemények: A következő három nap (2010)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

indingo   2016. 02. 17.

Alapvetően egy jó film kisebb-nagyobb hibákkal. Tetszett, hogy - amerikai filmekkel ellentétben - nem jött össze minden elsőre. Képtelennek tartom persze, hogy néhány YouTube-os video megnézése, és olyan emberrel való beszélgetés után, aki valamikor megszökött, ki lehetne bárkit is szabadítani egy börtönből. A film eszembe juttatja, hogy vajon hány ártatlan ember ül börtönben és hány bűnöző szaladgál közöttünk?

Deku   2017. 10. 22.

Ezt el kell ismerni, hogy nem tartozik a legizgalmasabb és legfrappánsabb filmek közé sem. Nem tudom feldicsérni ezt a filmet mivel nem tetszett, nem az én ízlésemnek volt való.

Filmelemző   2018. 04. 21.

Az egyik legjobb szabadulós akció-thriller, amit valaha láttam. Paul Haggis, az inkább forgatókönyvíróként, mint rendezőként híressé vált filmes, remek darabot rakott össze Russell Crowe és a szexi Elizabeth Banks kiemelkedő alakításaival. A végeredmény egy ütős mix lett, melyben van dráma, lelkizés, ragaszkodás és mozgalmas akció is (utóbbi inkább a játékidő második felében). Átérezhetjük egy hétköznapi családapa elszántságát, aki tanár létére egy profi szöktetést tervez, hogy feleségét - kisfia édesanyját - kimenekítése a börtönből. Értékelésem: 8 / 10. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Berto49   2016. 12. 14.

Újra, talán harmadjára néztem meg, de ugyanúgy tetszett, mint az első alkalommal. Egyre inkább kedvelem az Új-Zélandon született színészt, R. Crowe-t. A sztori ugyan elég kiagyalt, ilyen tervet ember nem tud megtervezni és végrehajtani, de ez egy film, amiben minden megtörténhet. Remake, a francia „Pour Elle” amerikai változata, azon ritka kivételek egyike, amikor az új mozi jobb, mint az eredeti. Luke, a kisfiú is nagyon aranyos.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Veletlenul akadtam ra, de azonnal berantott es egyaltalan nem bantam meg. Gondolkodos, remenykedos, szervezkedos krimi, ami nem engedi lankadni a figyelmet egy pillanatig se. Kulon orom volt szamomra, hogy nem ment a filmben minden, mint a karikacsapas es az egyszeru ember nem valt hirtelen szuperhosse, hanem JPÉ kellett megoldania mindent es olyan varatlan helyzeteket is, amire gondolni sem mertunk volna.

Edii   2015. 04. 23.

Kerek, egész, korrekt film. Lekötött ,végig lebilincselt a cselekmény, izgalmas és drámai. Nekem a színészek is tetszettek, nincs velük baj, Russel Crowe pedig kitűnő!

Bazzzsi   2017. 11. 22.

Összességében tetszett a film, bár az egy kicsit erős volt nekem, hogy párszor körbejárok egy börtönt és már be is tudok törni, de maga a sztori végig pörgött és izgalmas volt.

hsanya182   2015. 11. 10.

A történet elég lassan bontakozik ki, nincsenek vagány lövöldőzéses jelenetek, szuperhősök, akcióhősök, egy életszerű történetről szól. Aki szivesen beleélné magát egy teljesen átlagos tanár elhatározásába, hogy megpróbálja feleségét megszöktetni a börtönből, akkor jó helyen jár, valóságos és feszült film lett belőle :)

Gigi   2017. 01. 13.

Nem életem legjobb filmje, de ettől függetlenül tetszett. Nem túlbonyolított történet, nincsenek látványos jelenetek, de attól még végig érdekelt, hogyan alakulnak benne az események. Tetszett.

sabnock666   2019. 09. 07.

Nagyon tetszett.Izgalmas,agyalós,dinamikus kis mozi.Russell Crowe nagyot alakít itt is,ez a szerep zseniálisan áll neki.Mindenképpen többször nézős.

Lonka   2017. 07. 29.

Végig megvolt a feszültség a filmben és a bizonytalanság, hogy a néző sem tud mindent a történtekről. Remekül felépített és izgalmas sztorit kaptunk.

Timcsi   2019. 01. 31.

Mire képes az ember a szerelméért? Remek az alapelgondolás, sok minden történik benne, kiemelkedő alakítások.

Hablaty   2016. 10. 10.

Picit olyan érzésem volt, amikor néztem, hogy több film egyvelege, de ettől függetlenül tetszett. Vágig pörögtek az események, és a vége nagyon ütős.

Bizsu82   2019. 07. 10.

Érdekes a története, nekem átjött a sztori. Izgalmas és fordulatos, van benne nem várt csavar. A színészek alakítása színvonalas. Jól összerakott, szórakoztató.

doffy_joka   2015. 08. 16.

A forgatókönyv nagyszerű, a látványvilág csodálatos, a történet magával ragadó. Lehengerlő ez a film! Kalandos, izgalmas, egyszerűen fantasztikus, gyönyörűen kidolgozott.

ElfRider   2015. 06. 20.

Tetszett! Szeretem az ilyen filmeket, ahol valóságosan mutatják be a főhőst, nem pedig szuperhősként, aki egyedül mindent legyőz. A probléma megoldására csak úgy van lehetősége, ha kellőképpen felkészül az akcióra, és mindent megtesz az ügy érdekében, és sikerül is neki, annak ellenére, hogy "csak egy tanár".

smith   2015. 06. 11.

Szuper film! Nálam csillagos ötös. Én nagyon szeretem az ilyen stílusú filmeket, ahol a főhőst valódi emberként mutatják be (a kétségbe esését, a reménytelenségét stb.), hihető, hogy valóban végigvihető így a történet, ahogy ők csinálták. Ellenben azokkal a filmekkel, ahol a főhős egy géppuskával egyedül legyőz egy egész hadsereget stb. Arról pedig, aki Liam Neeson játékát kritizálta süt, hogy nem látta a filmet, mert kb 5 percre szerepel benne, akkor is tanácsot ad, azt nehéz lehetett volna jobban "játszani".

szabomarc   2019. 01. 14.

Nagyon szerettem a film hangulatát, magával ragadja a nézőt, nem hagyja lankadni az ember figyelmét egy pillanatra sem, végig pörög. Nagyon tetszett, ajánlom mindenkinek!

HannaK   2016. 09. 17.

Remekül összerakott film, végig pörgős és egy perc unalom sincs benne. A néző elbizonytalanodik az asszony ártatlanságában. A vége elég ütős.

Deniel   2018. 12. 29.

Kifejezetten élvezetes volt és témájában sem éppen tucatfilm! Az egyetlen bajom, hogy Liam Neeson nagyon rövid szerepet kapott benne!

aria76   2015. 07. 30.

Izgalmas, lebilincselő! Talán csak az "autóból kiakarok ugrani" jelenet volt kicsit túllőve, de összességében megbocsátható. Azért még az ajánlható kategória!

sullerb1022   2015. 04. 24.

Véleményem szerint vontatott és lassú az egész cselekmény. A színészek pedig unalmasak és még Russel Crowe is, szerintem az egyik leggyengébb alakítása, amit ebben a filmben láthattunk.

eve58   2019. 11. 29.

Magávalragadó tempójú, remek meseszövésű film. Ugyan helyenként nem éreztem a főhős reakcióit hitelesnek, de tovább sodort a sztori, így megbocsátottam.

ovejuna   2014. 11. 28.

Végig nagyon jó. Az is tetszett, ahogy Russell Crowe a szöktetést megtervezte, az talán kicsivel izgalmasabbra sikerült mint a szökés maga. De sikerült, hogy akciódús és feszültségteli legyen. Egy picit talán kiszámítható, de egy jól felépített és kivitelezett munka - és igazából nem is zavaró, hogy helyenként klisés vagy unalmas egy picit, mert a sok rossz között jó végre egy élvezhető filmbe botlani.

Sonny   2015. 06. 07.

Gyenge kezdés, aztán kezd bepörögni, majd a vége annyira kiszámítható, hogy kicsit csalódott is lesz tőle az ember. Hosszabb is mint amennyi a történetből kihozható. Amennyire egyedi és izgalmas lehetett volna, annyira fáradt az egész kivitelezés. Unalmas. Russel Crowe és Liam Neeson is csak árnyékaik benne önmaguknak, akik feleslegesen erőlködnek azért, hogy legalább egy közepes filmet összehozzanak. Kicsit méltatlan szerepek.

migoras   2015. 02. 28.

Az a gond, hogy egyedül Russell Crowe játszik. Nincs a nyomozók között senki kiemelkedő, Elizabeth Banks is nagyon gyenge, mintha meg se viselné a börtön, mindig ugyanúgy néz ki. Harmatgyenege akciófilm, és thrillerként sem működik, mert nincs benne elég feszültség, hajsza filmnek pedig egyáltalán nem nevezhető, mert simán elmenekülnek.