A Sunset Limited

A Sunset Limited

The Sunset Limited
palfi24

Egy lelkileg megtört professzor öngyilkos akar lenni, de egy fegyenc megmenti az életét. Nemsokára a professzor lakásán kötnek ki és a két teljesen más nézeteket valló férfi beszélgetésbe kezd.

(Archívum)

Forgatókönyvíró: Cormac McCarthy
Premier (HU): 2012.05.25. | HBO Max (2022.07.01.)

2021.01.28 elekm90

Annyira nem tetszett, pedig imádom a jó kamaradrámákat (pl. Az őslakó, A bűnös). Bár maga a koncepció a vitával jó, ahogy a két színész is, szerintem jobb lett volna, hogyha nem csak teológiai oldalról közelítenek meg mindent.

Kell egy ilyen jó kis mozi is. Két hihetetlen karakter, akik teljesen máshogy gondolkoznak. Vagy mégsem? Szuper kis film, érdemes mindenkinek legalább egyszer megnézni.

2017.08.31 Deku

Nem akart több lenni ez a film mint amennyit nyújtani tud és ezen az alapon kellemes pillanatokat tudott okozni. Ami nagyszerű benne, hogy teljesen sablon mentes és imádható.

2016.03.07 citizenfour99

Remek példa arra, hogy nem kell mindig akciódus filmeket gyártani, bőven elég két ember és egy remek dialógusterv. Elgondolkodtató film.

2016.10.25 Fahéjgolyó

Két teljesen különböző ember szemléletét mutatja be a világról. Ahhoz képest, hogy 2 szereplős film és egy szobában játszódik egyáltalán nem unalmas egy percig se, végig érdekes a két nézet egymásnak szegülése.

A forgatás viszonylag rövid idő alatt, nagyjából egy hónapon belül zajlott le. Ez a gyors tempó részben a film helyszínének egyszerűségének és a szereplők kis számának köszönhető, ami lehetővé tette a csapat számára, hogy gyorsan dolgozzon, és koncentráljon a karakterek közötti interakciókra.Szerző: Asztalosmester

Tommy Lee Jones nemcsak a Fehér szerepét játssza, de ő is rendezte a filmet.Szerző: Asztalosmester

Cormac McCarthy a forgatókönyvet saját színdarabjáról írta át. Szerző: citizenfour99