A szörny (1999)

Lake Placid

A szörny

Gyalog őrmester   2017. 11. 23.

Nagyon jó film! A folytatásokat nem láttam, de nem is nagyon akarom. Egyszer mindenkinek ajánlom a megtekintését ennek a filmnek!!

respect the movies   2018. 02. 05.

Szerintem egy egész jó és szórakoztató film volt! Jómagam mindig szerettem az állatos horrorfilmeket, de sajnos elég kevés minőségi alkotás született az elmúlt években (és hát ez a film sem egy mai darab, a maga 18 évével)! Talán a 2000-es években született még egy két igazán szórakoztató darab e műfajban, olyanok mint a 97-es Anakonda, a 99-es Háborgó mélység vagy jelen filmünk! Ez a film annyiban tér el az előbb felsorolt két társától, hogy még a poénok is nagyon ott voltak! Nem feltétlenül merném mondani hogy sokat fogunk nevetni a film alatt, sokkal inkább a karakterek teszik humorossá a jeleneteket! Mert ebben a filmben sikerült kiváló karaktereket megalkotniuk, szinte mindenki talál olyan karaktert akiért lehet izgulni a rövidke játékidő alatt! A színészek alakítása is teljesen rendben volt és ezt elmondhatjuk a film készítőire is! A történet egyszerű, mégis élvezhető és pörgős (sőt még egy két csavart is beleraktak)! Az effektek is teljesen korrekt minőségűek voltak! Nagy kár hogy a film folytatásai, semmilyen téren meg sem közelítik az első rész minőségét!

A filmnek három folytatása született! Először 2007-ben majd 2010-ben és 2012-ben mutatták be a folytatásait! 2015-ben pedig készítettek még egy crossovert is a filmhez, ami Lake Placid vs Anaconda címen jelent meg!

(respect the movies)

A film történetileg Maine-ben játszódik! A valóságban egy jelenetett sem vettek fel Maine-ben!

(respect the movies)

A kritikusoktól a film inkább negatív kritikákat kapott.