A szörny (1999)

Lake Placid

Kósa Bence   2021. 06. 29.

Egy jó krokodilos film. A kroki is jól kivitelezett darab. A Szelíd-tó nem szelíd lakosa sorra szedi az áldozatokat. A hatóság dolgát az is nehezíti, hogy a krokodil mániás Hector nem akarja az állat elpusztítását, és ezért mindent megtesz. Ez egy szórakoztató akció-horror-vígjáték.

Gyalog őrmester   2017. 11. 23.

Nagyon jó film! A folytatásokat nem láttam, de nem is nagyon akarom. Egyszer mindenkinek ajánlom a megtekintését ennek a filmnek!!

Sabnock Sanatory   2020. 09. 23.

A történet nem rossz, és a kivitelezés ahhoz képest rendben van, hogy nem túl bő kerettel rendelkeztek. A színészek játéka nem túl erős, de maga a történet elbírja. Bill Pullman elég béna volt, Oliver Platt jól hozta a karaktert, a többiek is rendben voltak.

respect the movies   2018. 02. 05.

Szerintem egy egész jó és szórakoztató film volt! Jómagam mindig szerettem az állatos horrorfilmeket, de sajnos elég kevés minőségi alkotás született az elmúlt években (és hát ez a film sem egy mai darab, a maga 18 évével)! Talán a 2000-es években sz... több»

A filmnek három folytatása született! Először 2007-ben majd 2010-ben és 2012-ben mutatták be a folytatásait! 2015-ben pedig készítettek még egy crossovert is a filmhez, ami Lake Placid vs Anaconda címen jelent meg!

(respect the movies)

A film történetileg Maine-ben játszódik! A valóságban egy jelenetett sem vettek fel Maine-ben!

(respect the movies)

A kritikusoktól a film inkább negatív kritikákat kapott.

A film előállítási költsége 27 millió dollár volt, és közel 57 millió dollárt hozott vissza.

A filmben feltűni Steve Miner a rendező, ő vezeti a helikoptert, ami a tóhoz viszi Kelly-t.