A szörny

A szörny

Lake Placid

Lake Placid, azaz Szelíd-tó pokoli hellyé változik, amikor szörnyű beszámolók kezdenek keringeni egy emberevő krokodilról. A tulajdonosok még a turistaszezon előtt szeretnének a híresztelések végére járni, és egy csapatot bíznak meg az ügy tisztázására. Még hogy krokodil a hegyek között? A nagyvárosi paleontológusnőt, Kelly Scottot (Bridget Fonda) egy helybéli keményfiú, Jack Wells (Bill Pullman) segíti a rejtély megoldásában. Munkájukat azonban jelentősen akadályozza egy túlbuzgó állatbarát, aki betegesen szereti a krokodilokat. Az új veszély hamarosan felborítja a kisváros csendjét.

Premier (HU): 2000.02.17.

2024.01.22 Kóborló

Idilli tópart emberevő krokodillal, kimondottan rossz párosítás

Horrorrajongóként ha valahol meghallom Steve Miner nevét, akaratlanul is a Péntek 13. horrorfilmes széria ugrik be azonnal (ugyanis eme úriember nevéhez köthető a híres horrorszéria második és harmadik részének a rendezése), de persze készített még m... Teljes kritika

2017.11.23 Gyalog őrmester

Nagyon jó film! A folytatásokat nem láttam, de nem is nagyon akarom. Egyszer mindenkinek ajánlom a megtekintését ennek a filmnek!!

2023.07.26 Jocpappa

Nem annyira jó a film, de tökéletesen passzol a csütörtök esti májkrémeskenyér-evés mellé. Jó a hangulata, és van benne egy nagy krokodil, ez 7 pontot érdemel.

2018.02.05 respect the movies

Szerintem egy egész jó és szórakoztató film volt! Jómagam mindig szerettem az állatos horrorfilmeket, de sajnos elég kevés minőségi alkotás született az elmúlt években (és hát ez a film sem egy mai darab, a maga 18 évével)! Talán a 2000-es években sz... Több

2021.06.29 Kósa Bence

Egy jó krokodilos film. A kroki is jól kivitelezett darab. A Szelíd-tó nem szelíd lakosa sorra szedi az áldozatokat. A hatóság dolgát az is nehezíti, hogy a krokodil mániás Hector nem akarja az állat elpusztítását, és ezért mindent megtesz. Ez egy szórakoztató akció-horror-vígjáték.

A filmet Kanadában forgatták, 1998. július 24-e és 1998. október 26-a közt.Szerző: Kóborló

A film forgatásának a megkezdését el kell halasztani a rossz időjárási viszonyok miatt. Viszont Steve Miner, a film rendezője ezalatt sem pihent, ugyanis elkészítette az 1998-as Halloween H20 – Húsz évvel később című filmet. Szerző: Kóborló

A teljes film játékideje alatt mindössze csupán 4 percnyire lehet látni a filmbéli krokodilt.Szerző: Kóborló

A filmnek három folytatása született! Először 2007-ben majd 2010-ben és 2012-ben mutatták be a folytatásait! 2015-ben pedig készítettek még egy crossovert is a filmhez, ami Lake Placid vs Anaconda címen jelent meg! Szerző: respect the movies