A tehetséges Mr. Ripley

A tehetséges Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

Matt Damon

Tom Ripley (Matt Damon), a tehetséges, feltörekvő fiatalember az ötvenes évek vége felé azt a megbízást kapja egy New York-i hajómágnástól, hogy keresse meg és hozza vissza Olaszországba szökött fiát, Dickie-t (Jude Law), aki bohém életvitelével elpazarolja a családi vagyont. Tomnak nagy tehetsége… Több

Forgatókönyvíró: Anthony Minghella
Premier (HU): 2000.03.02. | Netflix (2023.09.19.)

2023.08.27 Ergit

Láttam Alain Delonnal is ezt a filmtémát, az is nagyon tetszett! Számomra persze megfoghatatlan, hogy jut valaki idáig, de ez nem változtat azon a tényen, hogy tetszik.

2019.06.23 indingo

Remek film, remek színészekkel. A története nagyon jól építkezik. Meglepő lépések sorozata. Tetszett a főszereplő jellemfejlődése és ahogy könyörtelenül átgázolt mindenkin.

Unalmas,hosszú,vontatott,és kissé visszatetsző film.Unom,hogy szinte minden filmbe bele kell tuszkolni a melegeket,vagy a leszbikusokat. Nem ajánlott.

2017.10.25 Deku

Egyszerűen fogalmazva tetszetős és szerethető volt a film nekem nagyon tetszett. Maga a film egész aranyos kis hangulatot teremt maga körül és ettől kapja meg az egész báját.

2017.05.18 Berto49

Egy amerikai remake, a „Ragyogó napfény” után A. Minghella újragondolta és adaptálta az egyik kedvenc írónőm (direkt nem teszem hozzá a krimi szót!) P. Highsmith zseniális regényét, igazi sztárparádéval (Damon, Law, Paltrow, Blanchett). A megvalósítás méltó a megismételhetetlen könyvhöz.

Tom Ripleynek kék amerikai útlevele van, ami az új szabvány. A film viszont az 50-es években játszódik, amikor zöld színűek voltak az amerikai útlevelek. Szerző: dailyfilmsan

Amikor Anthony Minghella megtudta, hogy Cate Blanchett jelentkezett Meredith szerepére nem hogy neki adta a szerepet, de ki is bővítette azt. Szerző: dailyfilmsan

Tom Ripley karaktere, ahogyan a könyvben, is víziszonnyal küzd.Szerző: dailyfilmsan

A New York-i jeleneteket eredetileg Rómában vették fel, de nem lettek elég hitelesek, ezért újra kellett venni őket, akkor már tényleg New Yorkban.Szerző: dailyfilmsan

Testőr
Elit