A tehetséges Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

2023.08.27 Ergit

Láttam Alain Delonnal is ezt a filmtémát, az is nagyon tetszett! Számomra persze megfoghatatlan, hogy jut valaki idáig, de ez nem változtat azon a tényen, hogy tetszik.

2019.06.23 indingo

Remek film, remek színészekkel. A története nagyon jól építkezik. Meglepő lépések sorozata. Tetszett a főszereplő jellemfejlődése és ahogy könyörtelenül átgázolt mindenkin.

Unalmas,hosszú,vontatott,és kissé visszatetsző film.Unom,hogy szinte minden filmbe bele kell tuszkolni a melegeket,vagy a leszbikusokat. Nem ajánlott.

2017.10.25 Deku

Egyszerűen fogalmazva tetszetős és szerethető volt a film nekem nagyon tetszett. Maga a film egész aranyos kis hangulatot teremt maga körül és ettől kapja meg az egész báját.

2017.05.18 Berto49

Egy amerikai remake, a „Ragyogó napfény” után A. Minghella újragondolta és adaptálta az egyik kedvenc írónőm (direkt nem teszem hozzá a krimi szót!) P. Highsmith zseniális regényét, igazi sztárparádéval (Damon, Law, Paltrow, Blanchett). A megvalósítás méltó a megismételhetetlen könyvhöz.

2019.03.06 dailyfilmsan

Tom Ripley története nem mindennapi. A kidolgozottság és a véletlenek vezette cselekvések mozgatórugóján ugrál a film. Kriminek nagyon jó szerelmes történetnek is elmegy, van benne intrika dögivel. Nem nagyon lehet rosszat mondani rá, egy igen jól m... Több

2019.02.22 Norbert93

A pszichopata Mr. Ripley

Úgy ültem a filmnek, hogy nem olvastam a regényt és a filmnek sem néztem utána, ezért minden fordulat hatásosra sikeredett számomra. Figyelem! Innentől SPOILER következik! A gondtalan lébucolásból váratlanul átkapcsolt pszicho-thrillerbe, mikor Ripley megölte Dickie-t és átvette az identitását. Onnantól kezdve az addig idétlen és idegesítő Matt Damon átváltott egy kiszámíthatatlan pszichopatává. A homoszexuális téma zavarni szokott egy filmen belül, mivel a mai követelmények szerint kötelezően belevonják a filmbe, de itt szerves része volt a cselekménynek így nem volt zavaró. A film lezárása példa nélküli a becsukódó ajtóval és a film lezáró filozofálásával a hamis valaki és a valódi senki szembeállításával.

2018.10.08 TribeBubu

Alapvetően ötletes, kanyaros és elborult egy film, de a vontatottsága és indokolatlan hosszúsága miatt untatott. Illetve ez a meleg vagy biszexuális téma is taszít engem. Mindazonáltal a színészek és a rendező remek munkát tudhatnak maguk mögött, szó... Több

2019.09.23 TomÁcs

Ez de jó film volt. A története nagyon lendületes, sok minden történik benne. Változatosak a karakterek.

2016.04.22 Loborg

Érdekfeszítő film volt nekem, az alapkoncepció már nagyon megragadta a figyelmemet előzetesen is, és a jó értékelései is. Nekem nagyon bejött ez a film, előző hozzászóló véleményét, miszerint unalmas, nem igazán tudom hová tenni, engem végig lekötött.

2020.08.23 BalogJoe

A címszereplő kilóg...

Először tv-ben láttam a filmet (a címlistára kapcsolódtam be csak, egy hajnali órán). Lassan csordogált a történet, azt hittem, valami szerelmi háromszöges posványt fogok látni, minőségi szereplőkkel. Aztán: Bummm! Nemcsak nálam, hanem Matt Damon-nál is, és evezőlapáttal tett Jude Law filmbeli további sorsáról, amitől beindul egy vérbeli thriller! Stephenkingi fokozással.Hatalmas film kerekedett belőle, amit kismillószor megnéztem azóta. A "mellékszereplő" Philip Seymour Hoffman játékát is figyelmébe ajánlom mindenkinek, a főszereplők mellett... Kritika - nálam - csak Matt Damon-t illeti, aki nem színész. De mindenki más TÖKÉLETES! Utóirat: magyar szinkronnal is tökéletes. Nagyon sajnálom, hogy a rendező-író halála végett már nem láthatunk ilyenféle remekművet tőle. Pedig erre Hitchcock is csettintene.

2019.07.14 Greeta

Damon karaktere nagyon izgalmas volt. A néző nem tudta kiismerni, a legvégén derül csak ki, hogy ki is ő valójában. Izgalmas film, csak ajánalni tudom.

2015.06.24 szafffy

Csak erős idegzettel rendelkezőknek ajánlom. Csavaros, jól felépített, végsőkig menő film, a gátlástalan romlottságot mutatja be, nem mindennapi karakterekkel.

2015.08.16 doffy_joka

Brutálisan untatott a film. Se eleje se vége nem volt. Lehet lett volna potenciál benne, de így nézve bármelyik rossz filmben lehetne potenciál. Egyszerűen élvezhetetlen volt.