Alligator (1980)

Alligator

Kósa Bence   2021. 06. 29.

Ha szereted az aligátoros filmeket, hogy utálnathád ezt? Ez a film szerencsére a jobb krokodilos/aligátoros alkotásokhoz tartozik. Vannak túlzások, főleg a lény mérete, de nem zavaró. Nem egy cápa, de élvezhető.

Kóborló   2019. 07. 09.

Aligátor a csatornából

Ismét sikerült egy olyan filmes élményt felelevenítenem, aminél magából a filmből szinte alig emlékeztem bármire is, sokkal inkább csak egy-két jelenetére, de azok szinte egytől-egyig beleégtek a tudatomba. Nos, az 1980-ban készített Aligátor című fi... teljes kritika»

kórica   2016. 01. 28.

A Cápa ránk zúdította a gyilkolászó állatok tömegét sok gyenge filmmel, de az Aligátor nem ezek közé tartozik. A zene is tuti, bár erősen Cápára hajaz.

A film során alkalmazott animatrikus aligátor rengetegszer meghibásodott, ezért a forgatások után a floridai Gators Basketball csapathoz került mint kabalaállat.

(Kóborló )

A film rendezését felajánlották Joe Dantenak is, de ő nem fogadta el a felkérést.

(Kóborló )

A film alacsony költségvetése miatt sokszor alkalmazták azt a trükköt, hogy lekicsinyített díszletek közé helyeztek egy igazi aligátort, így készítették el az adott felvételeket.

(Kóborló )

A film készítői bátran vállalták, hogy rengeteget merítettek Spielberg 1975-ös Cápa című filmjéből.