Maró eső

Maró eső

Acide

A hőhullám közepén egy baljós felhő jelenik meg, amiből halálos savas eső hullik. Egy szétszakadt családnak össze kell fognia, hogy megmeneküljön a világot pusztító csapástól.

(szarka84)

Rendező: Just Philippot
Forgatókönyvíró: Yacine Badday, Just Philippot
Ország: Franciaország, Belgium
Premier: 2023.09.20. | HBO Max (2024.04.12.)

2024.04.18 Bafam

Ökológiai sci-fi, világvége-hangulat csepegtetve

Kedvelem a katasztrófafilmeket. Jó párat megnéztem már mozis pályafutásom során. Volt köztük árvíz, özönvíz, tornádó, hurrikán, atomvillanás, vírus és vad darazsak. De ez a mostani egy egészen új, egészen más, mint az eddig megszokott sorscsapás, és ez nem más, mint a mindent elpusztító savas eső. Megnéztem ezt a filmet, és azt hittem, az ötlet jó, de miért is jó? Miért ragaszkodnak a rendezők ahhoz, hogy a hülye tinédzserek hülyék legyenek? Úgy tűnik, ez egy 2000 utáni dolog, ahol a tinédzserek idiótáknak tűnnek, így kell beállítani őket valami oknál fogva. A globális felmelegedésről stb. szóló modern katasztrófafilmekben az emberek nyávognak erről-arról, de mit várnak. Ők okozták! Őszintén szólva mindent megérdemlünk, ami velünk történik. Szeretnék pozitívabban viszonyulni a jövőhöz, de amíg a korrupció és a kapzsi emberek jól irányítják ezt a bolygót, ez a filmes téma lehetne egy norma, egy irányvonal! Egy jó filmnek olyan karakterekkel kell rendelkeznie, akiknek szurkolunk. Attól tartok, ebben az egyben nem törődtem velük, nem szorítottam értük annyira, hogy túléljék! A filmet mindenesetre túléltem.

2024.04.15 cvölf

Érdekes koncepció, de sajnos elég gyenge lett a végtermék - főleg a színészek alakításai vettek ki az egészből, nekem elég amatőrnek tűnt.

A film készítésekor szinte mindent a forgatáson végeztek, minimális CGI-munkát. A környezet megjelenéséhez Just Philippot rendező és DoP-je (Pierre Bajon, Saul Leiter) fotós munkáiból merítettek ihletet, például fémes textúrákat vagy savas esőcseppek megjelenítése az ablakokon. Szerző: Bafam

A forgatókönyv eredetileg drágább lett volna, mint amennyit a költségvetés megenged, ezért azt lefaragták. Így a produkciós csapatnak újra kellett gondolnia a savas esők hatását, és a hatás végül kevésbé lett drámai, mint amit korábban vártak volna tőle.Szerző: Bafam

A filmet 2022. március eleje és május közepe között forgatták először Párizs közelében, majd Belgiumban fejezték be.Szerző: Bafam

A Maró eső című filmnek a 2023-as Cannes-i Filmfesztivál Midnight Screenings szekciójában volt a világpremierje 2023. május 21-én, melyet versenyen kívül mutattak be.Szerző: Bafam