Ádám almái

Adams æbler

2024.03.21 Jocpappa

10/8.5

Utoljára terápiás filmként néztem, amikor drogrehabon voltam. Akkor nem érdekelt, aludtam-nyűglődtem csak. Újranézve bámulatos, hogy a karakterek nem jó, nem is rossz emberek, egyszerűen emberek, emberi sorsokkal, jó és rossz döntésekkel. A film írója nagyon nagy kedvencemmé vált Az igazság bajnokaival és A fattyúval. Ez a film is figyelemre méltó. Nagyon sokat lehetne róla beszélgetni.

2017.07.26 Deku

Eléggé untatott gyakorlatilag végig ásítoztam az egész filmet. Lassú vontatott semmilyen történet. Sajnos vagy szerencsére nem is tudom hirtelen eldönteni, nem égett bele az elmémbe ez a dolog.

2019.02.27 indingo

Műfajilag nem tudom hova tenni a filmet. Történetben mást vártam. Mads Mikkelsen alakítása kiemelkedő, de nekem így is csak közepes.

2019.01.21 dailyfilmsan

Fú én élveztem ezt a filmet,viszont túl sötét a humor amivel operál a film. Annyira morbid hogy elszégyelled magad hogy ezen nevetsz. A komor humor mellett a végtelen kitartás és kegyesség kap főszerepet, mint egy karikatúra, de teljesen annak sem mo... Több

2019.09.07 Timon

Elsőre nagyon bejött a film (sőt némileg oda is voltam érte),de most már korántsem tetszik ennyire. A feketehumor-jelenetek persze nagyon űtősek most is (legalábbis néhány,nem mind),de még így is,valahogy erősen felemás. A legjobban a drámai jelenete... Több

2015.06.10 Dodi

A film vígjátéknak van feltüntetve, vannak vicces jelenetek, ötletek, időnként nevettem rajta... De mégis annyira mély értelmű, komoly mondanivalóval rendelkező film, hogy alig tudok ehhez fogható filmet találni. Én kifejezetten megkönnyeztem a végét. És olyan elgondolkodtató, napokig tudok rajta filózni.

2019.09.25 ZeroHero

Feketehumorral atszott tarsadalomkritika, de semmikeppen sem vigjatek. Tele abszurd es tenyleg vicces helyzetekkel, de ennek ellenere sem nevet rajta az ember, hanem inkabb csak elhuzza a szajat, mert a poent megelozo es azt koveto percek azonnal visszarantjak. Tartalmas, mondanivaloval rendelkezo igazi klasszikus skandinav alkotas.

2018.03.19 hackerjulcsi

Fekete humor a kedvencem. Egy iskolai egészségnapon néztem meg és emlékszem, hogy nagy hatást gyakorolt rám a film. Nevetsz és közben undorodsz az emberektől. Brutálisan jó film.

2018.06.14 hsanya182

Egy vallási feketehumor langyos vize, ahol egy lopáskényszeres, egy terrorista, egy elbaltázott életű pap és egy nácit összehoz Isten színe. Unalmasnak találtam a történetvezetést, nem tart semerre. Bizarr film, sztem a viccek kicsit eröltetettek, ke... Több

2020.12.08 elekm90

Olyan igazi jó fekete komédia, ami Skandinávián kívül máshol nem nagyon születhetett volna meg. Először nem nagyon tudtam hova tenni, de fokozatosan elkezdett egyre jobban tetszeni. Az alaptörténeten túl bibliai áthallások is vannak benne, ezt ügyesen oldotta meg a film. Az Ulrich Thomsen - Mads Mikkelsen páros pedig remekel.

2019.03.20 Timcsi

Nicolas Brot a Q-ügyosztály óta nagyon kedvelem. Túl nagy szerepe nincs a filmben, és a történet sem valami észvesztő.

2017.08.23 moviewer

Nagyon jó film, és nekem az üzenete is nagyon tetszik. Többször is láttam és egyáltalán nem unatkoztam rajta. Szerintem nagyon jó a történet és a karakterek is. Engem nagyon megfogott.

2016.08.24 stomachh

Furcsa filmszatíra, de jó értelemben. Remek a hangulata, kiváló a színészi játék. Skandináv film a velejéig.

2015.05.20 a.edit63

Nagyon agyamentek a karakterek, viszont még nézi az ember, addig fel se tűnik, teljesen természetesnek tűnnek... A poénok néhol már elég durvák, de mégis röhög az ember. Vannak benne nem várt fordulatok, de sok esetben már előre kiszámíthatóak a történések. Egyszer-kétszer meg lehet nézni!