Ádám almái (2005)

Adams æbler

elekm90   2020. 12. 08.

Olyan igazi jó fekete komédia, ami Skandinávián kívül máshol nem nagyon születhetett volna meg. Először nem nagyon tudtam hova tenni, de fokozatosan elkezdett egyre jobban tetszeni. Az alaptörténeten túl bibliai áthallások is vannak benne, ezt ügyesen oldotta meg a film. Az Ulrich Thomsen - Mads Mikkelsen páros pedig remekel.

Deku   2017. 07. 26.

Eléggé untatott gyakorlatilag végig ásítoztam az egész filmet. Lassú vontatott semmilyen történet. Sajnos vagy szerencsére nem is tudom hirtelen eldönteni, nem égett bele az elmémbe ez a dolog.

indingo   2019. 02. 27.

Műfajilag nem tudom hova tenni a filmet. Történetben mást vártam. Mads Mikkelsen alakítása kiemelkedő, de nekem így is csak közepes.

dailyfilmsan   2019. 01. 21.

Fú én élveztem ezt a filmet,viszont túl sötét a humor amivel operál a film. Annyira morbid hogy elszégyelled magad hogy ezen nevetsz. A komor humor mellett a végtelen kitartás és kegyesség kap főszerepet, mint egy karikatúra, de teljesen annak sem mo... több»

Dodi   2015. 06. 10.

A film vígjátéknak van feltüntetve, vannak vicces jelenetek, ötletek, időnként nevettem rajta... De mégis annyira mély értelmű, komoly mondanivalóval rendelkező film, hogy alig tudok ehhez fogható filmet találni. Én kifejezetten megkönnyeztem a végét. És olyan elgondolkodtató, napokig tudok rajta filózni.

ZeroHero   2019. 09. 25.

Feketehumorral atszott tarsadalomkritika, de semmikeppen sem vigjatek. Tele abszurd es tenyleg vicces helyzetekkel, de ennek ellenere sem nevet rajta az ember, hanem inkabb csak elhuzza a szajat, mert a poent megelozo es azt koveto percek azonnal visszarantjak. Tartalmas, mondanivaloval rendelkezo igazi klasszikus skandinav alkotas.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

Fekete humor a kedvencem. Egy iskolai egészségnapon néztem meg és emlékszem, hogy nagy hatást gyakorolt rám a film. Nevetsz és közben undorodsz az emberektől. Brutálisan jó film.

Rotten Tomatoes oldalon 70% -os a film 37 értékelés alapján.

(dailyfilmsan)

2006- ban a filmet kitüntette a Dán Filmakadémia.

(dailyfilmsan)

A dán humorról a rendező, Anders Thomas Jensen azt nyilatkozta, hogy "A humor egyetemes dolog, és például az Ádám almái esetében sem vagyok biztos abban, hogy nem éppen külföldön találták-e sokkal szórakoztatóbbnak. Dániában sokan „túl feketének” értékelték a humorát."

(wintermat)

Adam pici almás sütijének receptje: (A dániai kiadású dvd extrái között szerepel.) 1 tojás fehérjét keményre felverni, aztán belekeverni másfél evőkanál cukrot. Széttörni 15 db mandulás csókot (macaroon) ezt is beleforgatni, majd 1 evőkanál lisztet, 1 teáskanál fahéjat. Felolvasztani 30 gr vajat, majd lehűtés után bele ezt is a tésztába. Fél almát meghámozni, vékony szeletekre vágni, a nagy részét bele a tésztába. Kivajazott formába önteni, a tetejét almagerezdekkel díszíteni, cukorral megszórni. 160 fokos sütőben kb. 25 percig sütni.

(Menyét Ibolya)