Isten kegyelméből

Grâce à Dieu

A film összbevétele 7 755 652 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 146 820 forintot termelt. A hazai mozik összesen 913 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film rendezője, François Ozon elmondta, hogy az áldozatok szemszögéből szerette volna ábrázolni a filmbeli eseményeket. Bevallása szerint ő maga inkább az emberi oldalra, és nem a vallásira illetve az ítélkezésre fókuszált. Szerző: hp

Az Isten kegyelméből a második 2019-es francia film,melynek központi témája a pedofília. A Les chatouilles-t számos kategóriában jelölték a francia Oscarnak is nevezett César-díjra.Szerző: hp

A filmet pozitívan fogadták a francia kritikusok. Az Isten kegyelméből összesített értékelése 4,1 a lehetséges ötből a francia filmadatbázisban, az Allocine-n.Szerző: hp

A filmet a kényes témája miatt titokban forgatták Alexnader munkacím alatt. A beltéri jeleneteket belgiumi és luxemburgi templomokban vették fel. Szerző: hp

Az Isten kegyelméből elnyerte a zsűri nagydíját a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon. Szerző: hp

A filmben ábrázolt lelkész, Bernard Preynat sikertelenül próbált megakadályozni a film franciaországi bemutatását. 2019. július 4-én a lyoni érsekség egyházi bírósága megállapította, hogy Preynat bűnös "16 évnél fiatalabb kiskorúak szexuális jellegű bűncselekményeiben". Preynatnak egy hónap áll a rendelkezésére, hogy fellebbezzen a döntés ellen a Vatikánban.Szerző: hp

A film forgatása 2018. feburár 12-én kezdődött meg, és április 13-án ért véget. A munkálatok Párizsban, Franciaországban és Belgiumban zajlottak. Szerző: hp