Parfüm: Egy gyilkos története

Parfüm: Egy gyilkos története

Perfume: The Story of a Murderer
JRD

Jean-Baptiste Grenouille egy halpiacon született, árvaházban nevelkedett, de már fiatalon nagyon másnak tűnt, mint kortársai. Három évesen sem mászni, sem beszélni nem tudott, a szagokon keresztül próbálta megismerni a világot. Felnőttként jut el Párizsba, ahol véletlenül megöl egy lányt,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Franciaország, Spanyolország, Hollandia, Luxemburg, Belgium, Csehország, Lettország
Premier (HU): 2007.01.11. | HBO Max (2022.07.01.) | Netflix (2022.10.01.)

2023.08.28 Ergit

Mindenképpen jelentős a korhű eszközök, ruhák, a parfümkészítés mozzanatai. És ebben a régmúlt világban játszódik a krimi. Nem lehet kihagyni.

2018.04.06 Artemisia

Egyedi mondanivalóval rendelkező, erősen művészies, mégis cselekményes film. De szóról szóra, időrendi sorrendben követi a regény cselekményét, egyetlen új jelenetet sem tartalmaz, általában a párbeszédek is egyeznek a regénnyel, így aki olvasta a kö... Több

2019.07.13 indingo

Érdekes film. A története picit beteg és helyenként egészen gyomorforgató, de mégis érvezhető alkotás. Számomra a befejezés kicsit erőltetett volt.

Időpazarló ostobaság az egész. Kidolgozatlan párbeszédek, felszínes játék, érthetetlen történet. Döbbenet, hogy egyes emberek odáig jutnak, hogy ezt megcsinálják. Szégyen kategória.

2020.12.06 Ildikó Bacskai

Nekem ez az egyik kedvenc filmem, számtalanszor láttam. A film dinamikája lassú, szinte megnyugtató, annak ellenére, hogy a történet maga elég izgalmas. Nagyon aprólékos és precíz megformálása az őrületnek, az elszántságnak vagy megszállottságnak. A filmzenék is tetszenek. Összességében egy nagyon kompakt film.

A főszereplő neve magyarul azt jelenti, béka. Szerző: JRD

Martin Scorsese sem merte bevállalni a regény adaptációját. Osztotta Kubrick és mások véleményét.Szerző: JRD

Sokan a filmiparban úgy gondolták, hogy a történet nem filmkompatibilis.Szerző: JRD

A Laurát megformáló színésznő, Rachel Hurd-Wood csupán 16 éves volt a forgatás során. Szerző: Bogi87

(2018. 11. 12.)
Színészi felhozatal, zene és megvalósítás szempontjából is kiemelkedő alkotásnak tartom, minden lelkiismeretfurdalás nélkül érdemel ki nálunk 10 pontból 9-et. Több