Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Parfüm: Egy gyilkos története (2006)

Perfume: The Story of a Murderer

Ildikó Bacskai   2020. 12. 06.

Nekem ez az egyik kedvenc filmem, számtalanszor láttam. A film dinamikája lassú, szinte megnyugtató, annak ellenére, hogy a történet maga elég izgalmas. Nagyon aprólékos és precíz megformálása az őrületnek, az elszántságnak vagy megszállottságnak. A filmzenék is tetszenek. Összességében egy nagyon kompakt film.

Artemisia   2018. 04. 06.

Egyedi mondanivalóval rendelkező, erősen művészies, mégis cselekményes film. De szóról szóra, időrendi sorrendben követi a regény cselekményét, egyetlen új jelenetet sem tartalmaz, általában a párbeszédek is egyeznek a regénnyel, így aki olvasta a kö... több»

indingo   2019. 07. 13.

Érdekes film. A története picit beteg és helyenként egészen gyomorforgató, de mégis érvezhető alkotás. Számomra a befejezés kicsit erőltetett volt.

Deku   2017. 08. 17.

A film tartalmát és a színészeket elnézve sokkal jobbat vártam mint amit kaptam. Bonyodalmas lett a történet és a végétől pedig sokkal többre számítottam.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 12.

Időpazarló ostobaság az egész. Kidolgozatlan párbeszédek, felszínes játék, érthetetlen történet. Döbbenet, hogy egyes emberek odáig jutnak, hogy ezt megcsinálják. Szégyen kategória.

harnas1207   2018. 12. 03.

Igazi különlegesség. Gyilkolászós film, még sose volt ennyire egyedi és kifinomult történetű.Egyetlen hibája, hogy nem hagy túl sok nyomot az emberben.

MKristijan   2016. 10. 27.

Beteg egy történet, de mégis kalandos, fordulatos. Nem érzed annyira rossznak a dolgot mint amennyire kellene annak lennie. Hosszú volt, de úgy érzem megérte.

A Laurát megformáló színésznő, Rachel Hurd-Wood csupán 16 éves volt a forgatás során.

A forgatókönyv és a filmzene elkészítése párhuzamosan zajlott, ennek köszönhetően a forgatás során már elérhető volt a zene, ami nagyban megkönnyítette a munkát.

Patrick Süskind 10 millió dollárt kapott, hogy megfilmesíthessék a történetét.

Madame Arnulfi szerepére Héloïse Adam is igen esélyes jelölt volt.

Azokat a filmbéli jeleneteket, melyek Grasse városában játszódnak, valójában egy barcelonai múzeum (Poble Espanyol) egyik terén vették fel.

Színészi felhozatal, zene és megvalósítás szempontjából is kiemelkedő alkotásnak tartom, minden lelkiismeretfurdalás nélkül érdemel ki nálunk 10 pontból 9-et. több»