New York bandái (2002)

Gangs of New York

New York bandái

Norbert93   2019. 07. 12.

Akár jó is lehetett volna...

Az előzetese minőséggel kecsegtetett és sokat ígért, ám a film dögunalom volt, gyakorlatilag 30 percben össze lehetett volna vágni a sztorit annyira sok üresjárat van benne. Pozitívumként megemlíteném a minőségi színészi játékot és az igényes korhű képi világot, de sajnos ez is kevés volt ahhoz, hogy megmentse a filmet az unalomba és érdektelenségbe fordulatástól. Úgy gondolom, hogy a filmben bőven megvolt a lehetőség, de ezzel nem a megfelelő módon éltek, ezáltal a végeredmény sokkal szegényebb lett, mint amilyen valójában lehetett volna.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Nekem kifejezetten tetszett a film. Volt egyfajta hangulata. Nem egy gyors folyású film,ez igaz, de nem az akciók, meg a nagy fordulatok miatt kell megnézni. A korszak bemutatása kifejezetten bejött. Nem csapja össze a végét, ha lassan indultunk, lassan is fejezzük be. Én ajánlani tudom :

Miska bácsi   2018. 05. 12.

Hiába van DiCaprio és Day-Lewis egy filmben, hiába hozzák jól a karaktereket - főleg Day-Lewis -, és hiába a korhű jelmez és berendezés. Ez a film még 90 percben is unalmas lenne, nem hogy közel kétszer annyiban.

TribeBubu   2015. 10. 09.

A New York bandái egy első osztályú történelmi film. Látványos, izgalmas, a színészek pedig egytől egyig kiválóak. Cameron Diazt nem kedvelem túlzottan, mint színésznőt, de ebben igazán felülmúlta magát. Daniel Day-Lewis alakítása meg egyenesen fantasztikus! Egyetlen gyengéje a filmnek, hogy nagyon hosszúra lett nyújtva, de ez a Scorsese már csak ilyen...

Moria99   2015. 08. 21.

Ismét itt vagyunk, egy olyan műnél aminél azt hiszem, hogy még talán maga a rendező se tudta mit akart. Erős megfogalmazás ez azonban én így éreztem. Soha többet ilyet. Nem jött be.

iaquino   2015. 03. 23.

A Keleti-part westernje ez a film. Kemény, de valahogy nincs meg benne az a plusz, ami kiemelkedővé tenné Scorsese filmográfiájából. Meg persze Daniel Day-Lewis mindenkit leszínészked a vászonról.

sharpshuta   2015. 02. 01.

Fogalmam sem volt arról, hogy az ennyire véres volt az USA történelme még az 1800-as években is. Kegyetlen, megrázó történet tökéletes képi és rendezői megvalósítással. Maga a sztori hoz hideget-meleget egyszerre, a bosszúvágy mellett megjelenik a szerelmi szál is.

Henry Thomas
Brendan Gleeson
Gary Lewis
Stephen Graham
Martin Scorsese

Martin Scorsese azt akarta, hogy a film valósághű legyen, ezért Cameron Diaznak tényleg pofon kellett vágnia Leonardo DiCapriót. A színész később arra panaszkodott, hogy Diaz annyira erőseket üt, hogy zsibbad a arca és szédül.

(Puncs)

Daniel Day-Lewis hónapokig egy hentesnél gyakorolt, hogy hitelesen fel tudja szeletelni a disznóhúst, valamint cirkuszi előadókat szállásolt el két hónapra, hogy megtanítsák kést dobálni.

Daniel Day-Lewis állítólag annyira beleélte magát a rettegett bandavezér szerepbe, hogy New York utcáit járta és belekötött a járókelőkbe.

Daniel Day-Lewis összeszedett egy csúnya tüdőgyulladást a forgatás során, mivel nem volt hajlandó a szünetekben sem lecserélni meleg, modern kabátra Hentes Bill ruháját.

Daniel Day-Lewis a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

A forgatás 2000. december 18. és 2001. március 30. közt zajlott.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított '101 gengszterfilm amit látnod kell, mielőtt meghalsz' című könyvben.

A római Cinecittà filmstúdióban forgattàk le a New York bandài-t.

Herbert Asbury 1928-as regénye, a The Gangs of New York inspiràlta a filmet.

A jegypénztàrak adatai szerint 193.7 millió dollàr bevételt eredményezett a film.