New York bandái (2002)

Gangs of New York

New York bandái

ZeroHero   2015. 05. 04.

Nekem kifejezetten tetszett a film. Volt egyfajta hangulata. Nem egy gyors folyású film,ez igaz, de nem az akciók, meg a nagy fordulatok miatt kell megnézni. A korszak bemutatása kifejezetten bejött. Nem csapja össze a végét, ha lassan indultunk, lassan is fejezzük be. Én ajánlani tudom :

Norbert93   2019. 07. 12.
Akár jó is lehetett volna...

Az előzetese minőséggel kecsegtetett és sokat ígért, ám a film dögunalom volt, gyakorlatilag 30 percben össze lehetett volna vágni a sztorit annyira sok üresjárat van benne. Pozitívumként megemlíteném a minőségi színészi játékot és az igényes korhű képi világot, de sajnos ez is kevés volt ahhoz, hogy megmentse a filmet az unalomba és érdektelenségbe fordulatástól. Úgy gondolom, hogy a filmben bőven megvolt a lehetőség, de ezzel nem a megfelelő módon éltek, ezáltal a végeredmény sokkal szegényebb lett, mint amilyen valójában lehetett volna.

Miska bácsi   2018. 05. 12.

Hiába van DiCaprio és Day-Lewis egy filmben, hiába hozzák jól a karaktereket - főleg Day-Lewis -, és hiába a korhű jelmez és berendezés. Ez a film még 90 percben is unalmas lenne, nem hogy közel kétszer annyiban.

TribeBubu   2015. 10. 09.

A New York bandái egy első osztályú történelmi film. Látványos, izgalmas, a színészek pedig egytől egyig kiválóak. Cameron Diazt nem kedvelem túlzottan, mint színésznőt, de ebben igazán felülmúlta magát. Daniel Day-Lewis alakítása meg egyenesen fantasztikus! Egyetlen gyengéje a filmnek, hogy nagyon hosszúra lett nyújtva, de ez a Scorsese már csak ilyen...

Moria99   2015. 08. 21.

Ismét itt vagyunk, egy olyan műnél aminél azt hiszem, hogy még talán maga a rendező se tudta mit akart. Erős megfogalmazás ez azonban én így éreztem. Soha többet ilyet. Nem jött be.

Henry Thomas
Brendan Gleeson
Gary Lewis
Stephen Graham
Martin Scorsese

Martin Scorsese azt akarta, hogy a film valósághű legyen, ezért Cameron Diaznak tényleg pofon kellett vágnia Leonardo DiCapriót. A színész később arra panaszkodott, hogy Diaz annyira erőseket üt, hogy zsibbad a arca és szédül.

(Puncs)

Daniel Day-Lewis hónapokig egy hentesnél gyakorolt, hogy hitelesen fel tudja szeletelni a disznóhúst, valamint cirkuszi előadókat szállásolt el két hónapra, hogy megtanítsák kést dobálni.

(ArpiHajdu és Réci )

Daniel Day-Lewis állítólag annyira beleélte magát a rettegett bandavezér szerepbe, hogy New York utcáit járta és belekötött a járókelőkbe.

(ArpiHajdu és Réci )