Gangs of New York
Brendan Gleeson
Gary Lewis
Stephen Graham
Martin Scorsese

New York, az 1860-as évek. A város déli részén, az egyik legszegényebb környékén az úgynevezett Öt Pontnál rivális bandák vívják véget nem érő háborúikat a hatalomért. Itt kezdődik a fiatal ír-amerikai, Amsterdam Vallon (Leonardo DiCaprio) története, aki miután visszatér New Yorkba, beáll… Több

Rendező: Martin Scorsese
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Olaszország
Premier (HU): 2003.05.08.

2020.12.19 Interfectorem Sabnock

Nem tartozik Di Caprio legjobb mozijai közé. Kissé vontatott, és valahogy nem egy összerakott film, valahogy olyan érzésem volt végig, hogy valami hiányzik a filmből. Nálam egyszer nézős.

2015.05.04 ZeroHero

Nekem kifejezetten tetszett a film. Volt egyfajta hangulata. Nem egy gyors folyású film,ez igaz, de nem az akciók, meg a nagy fordulatok miatt kell megnézni. A korszak bemutatása kifejezetten bejött. Nem csapja össze a végét, ha lassan indultunk, lassan is fejezzük be. Én ajánlani tudom :

2019.07.12 Norbert93

Akár jó is lehetett volna...

Az előzetese minőséggel kecsegtetett és sokat ígért, ám a film dögunalom volt, gyakorlatilag 30 percben össze lehetett volna vágni a sztorit annyira sok üresjárat van benne. Pozitívumként megemlíteném a minőségi színészi játékot és az igényes korhű képi világot, de sajnos ez is kevés volt ahhoz, hogy megmentse a filmet az unalomba és érdektelenségbe fordulatástól. Úgy gondolom, hogy a filmben bőven megvolt a lehetőség, de ezzel nem a megfelelő módon éltek, ezáltal a végeredmény sokkal szegényebb lett, mint amilyen valójában lehetett volna.

2015.10.09 TribeBubu

A New York bandái egy első osztályú történelmi film. Látványos, izgalmas, a színészek pedig egytől egyig kiválóak. Cameron Diazt nem kedvelem túlzottan, mint színésznőt, de ebben igazán felülmúlta magát. Daniel Day-Lewis alakítása meg egyenesen fanta... Több

2018.05.12 Miska bácsi

Hiába van DiCaprio és Day-Lewis egy filmben, hiába hozzák jól a karaktereket - főleg Day-Lewis -, és hiába a korhű jelmez és berendezés. Ez a film még 90 percben is unalmas lenne, nem hogy közel kétszer annyiban.

Martin Scorsese azt akarta, hogy a film valósághű legyen, ezért Cameron Diaznak tényleg pofon kellett vágnia Leonardo DiCapriót. A színész később arra panaszkodott, hogy Diaz annyira erőseket üt, hogy zsibbad a arca és szédül.Szerző: Puncs

Daniel Day-Lewis hónapokig egy hentesnél gyakorolt, hogy hitelesen fel tudja szeletelni a disznóhúst, valamint cirkuszi előadókat szállásolt el két hónapra, hogy megtanítsák kést dobálni.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Daniel Day-Lewis állítólag annyira beleélte magát a rettegett bandavezér szerepbe, hogy New York utcáit járta és belekötött a járókelőkbe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Daniel Day-Lewis összeszedett egy csúnya tüdőgyulladást a forgatás során, mivel nem volt hajlandó a szünetekben sem lecserélni meleg, modern kabátra Hentes Bill ruháját.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Oz
1997