Parfüm: Egy gyilkos története

Perfume: The Story of a Murderer

2023.08.28 Ergit

Mindenképpen jelentős a korhű eszközök, ruhák, a parfümkészítés mozzanatai. És ebben a régmúlt világban játszódik a krimi. Nem lehet kihagyni.

2018.04.06 Artemisia

Egyedi mondanivalóval rendelkező, erősen művészies, mégis cselekményes film. De szóról szóra, időrendi sorrendben követi a regény cselekményét, egyetlen új jelenetet sem tartalmaz, általában a párbeszédek is egyeznek a regénnyel, így aki olvasta a kö... Több

Időpazarló ostobaság az egész. Kidolgozatlan párbeszédek, felszínes játék, érthetetlen történet. Döbbenet, hogy egyes emberek odáig jutnak, hogy ezt megcsinálják. Szégyen kategória.

2019.07.13 indingo

Érdekes film. A története picit beteg és helyenként egészen gyomorforgató, de mégis érvezhető alkotás. Számomra a befejezés kicsit erőltetett volt.

2020.12.06 Ildikó Bacskai

Nekem ez az egyik kedvenc filmem, számtalanszor láttam. A film dinamikája lassú, szinte megnyugtató, annak ellenére, hogy a történet maga elég izgalmas. Nagyon aprólékos és precíz megformálása az őrületnek, az elszántságnak vagy megszállottságnak. A filmzenék is tetszenek. Összességében egy nagyon kompakt film.

2022.10.08 JRD

Egy megfilmesíthetetlen regény megfilmesítése...

Akár ezzel is összefoglalható Patrick Süskind azonos című regényéből készült adaptáció. De annak ellenére, hogy maga a regény és a film is hagy maga után kívánni valót, mégis ez a film nem lett rossz... mert van benne stílus. Van karaktere. Egyszer mindenképpen érdemes megnézni, hiszen van benne irónia, érdekes élettörténetek, vad vágyakozás a tökéletes illat megteremtésére és persze gyilkosság... Nézd meg. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2022.09.29 drg0602

Érdekes történet. Igaz, olykor lassú, de érdekes film, és helyenként beteg is, de nekem mégis nagyon tetszett. Mindenképpen érdemes megnézni. Értékelés: 10/10

2017.08.17 Deku

A film tartalmát és a színészeket elnézve sokkal jobbat vártam mint amit kaptam. Bonyodalmas lett a történet és a végétől pedig sokkal többre számítottam.

2018.12.03 harnas1207

Igazi különlegesség. Gyilkolászós film, még sose volt ennyire egyedi és kifinomult történetű.Egyetlen hibája, hogy nem hagy túl sok nyomot az emberben.

2016.10.27 MKristijan

Beteg egy történet, de mégis kalandos, fordulatos. Nem érzed annyira rossznak a dolgot mint amennyire kellene annak lennie. Hosszú volt, de úgy érzem megérte.

2019.06.01 kevelin

Brutálisan jó film. Szó szerint és átvitt értelemben is. Többször láttam már, de mindig magával ragadott. A főszereplő kegyetlensége már-már a végére megbocsáthatóvá válik, elszántan keres valamit, talán maga sem tudja, hogy mit, s mindehhez kegyetle... Több

2018.03.21 hackerjulcsi

Az illat fontosságán érdemes elgondolkozni a film megtekintésekor. Érdekes elgondolás az alapötlet és a kivitelezés is látványos. Emlékezetes film, az biztos.

2015.05.03 Zsceeeka

Amikor először láttam, nem igazán jött be, viszont rá kellett jönnöm, hogy csak nem volt olyan "hangulatom", később teljesen megfogott a hangulata. Szóval: hangulat kell hozzá, de élvezetes, érdekes film.

2015.02.16 Loborg

A képek gyönyörűek, a történet is egész izgalmas, és mindenképpen érdekes. Sikerült eltalálni a hangulatát.