Álmodozók (2003)

The Dreamers

Reitman   2022. 08. 14.

Nagyon jó, de messze nem zseniális. Egy "újhullámos" film, ami inkább a nézhetőségre koncentrál, mint a művészetre. Érdemes megnézni.

Artemisia   2018. 03. 20.

Durva anyag a film, de mindenképpen kultikus mű. Elgondolkodtató és mélyreható, 3 fiatal legbelső lelkivilágába nyerhetünk betekintést, ezért teljesen egyedi, néhol meghökkentő. Végig lekötött a film, pedig zömében a lakásban telik a játékidő, mégis ... több»

Bazzzsi   2017. 11. 04.

Számmora nagyon hatásvadász jelenetnek hatottak azok az erotikus szálak. Teljesen háttérbe szorították a fő, politikai szálat. Eva Green többet volt pucéran, mint ruhában.

Deku   2017. 12. 23.

Bőven megütötte a jó kategóriát, hiába láttam benne néhol hibát de ez se rontott rajta. Nincs semmi probléma filmmel úgy egészébe véve. Apróbb hibák becsúsztak de ez nem ront az élményen.

dailyfilmsan   2018. 04. 28.

Ennek a filmnek a párizsi diáklázadásról kellene hogy szóljon de többre becsülték a készítők a vérfertőzés kérdéskörét és a szexualitást. Sajnos nem pozitív kép alakult ki a fejemben a filmről lehet hogy irtó jó a film de számomra kicsinyes és lehet ... több»

Bizsu82   2018. 09. 05.

Kellemes, különleges hangulatú film magával ragadó szereplőkkel. Jól alakítanak benne a színészek, meggyőzőek és hitelesek, igazi karakterek, etől lesz reális, életszerű a film. Nagyon tetszett.

Megamovie   2018. 08. 02.

Sokkal több mindent kihoztak ebből a filmből mint a regényből.Pedig a cselekménye nagyjából azonos mégis a hangulata a és a befejezés miatt sokkal jobban működött számomra filmként.

Néhány film is megjelenik filmben: Breathless, Christine királynő, Outsiders, Freaks, Scarface (1932) és Blonde Venus.

(scarface)

A jelent, mikor Isabelle haja meggyullad, nem volt a forgatókönyvben.

(kázsé)

Leonardo DiCaprio elutasította a főszerepet.

(kázsé)

Jake Gyllenhaal is jelölt volt a főszerepre, de a sok meztelenkedés miatt nem vállalta.

(kázsé)

Hogy a meztelen jelenetekben a színészek természetesebben játsszanak, a rendező arra kérte őket, hogy jóval a forgatás előtt vetkőzzenek le.