...és hamarosan sötétség

Sandor Elès
Michele Dotrice
Hana Maria Pravda
Pamela Franklin

Jane és Cathy, két csinos fiatal angol lány a nyári vakációjukat Franciaországban töltik. Kezdetben nagyon jól kijönnek egymással, de aztán Cathynak megtetszik egy fiatal férfi, aki miatt összevesznek, és külön-külön folytatják útjukat. Sötétedéskor azonban Jane aggódni kezd, hogy mi történt a… Több

Rendező: Robert Fuest
Forgatókönyvíró: Brian Clemens, Terry Nation
Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1971.12.16.

2023.11.05 Kinga Kecskeméti

Gyerekkorom legfélelmetesebb filmje

Mint már írtam valahol, édesanyám válogatás nélkül minden filmre elhurcolt, becsempészett magával a moziba. Nagyon kicsi voltam, mikor ezt a filmet néztük, hónapokig rettegtem utána, ha akár egy fasor mellett el kellett bicikliznünk. Nemrég újra néztem felnőtt korban lévő lányommal, és azt mondta utána, hogy ez sokkal félelmetesebb film, mint a maiak. Remek alkotás, semmit sem veszített a varázsából.

Úgy ültem neki, hogy lesz ami lesz. Hát lett is...Izgalom, és feszültség! Fantasztikus filmet hoztak össze, és a színészek is rendkívül hitelesen hozzák a karaktereket! Szuper thriller, bátran ajánlom.

2022.07.18 Gauss

Régi film, nem olyan pörgős, de mégis magával ragad, izgalmas. Tévesen van szerinem horronak minősítve, ez egy tipikus thriller. Különleges film, nekem nagyon tetszett.

2018.03.24 Gyalog őrmester

Az egyik legjobb thriller, amit valaha láttam. Bátran ajánlom mindenkinek, egyáltalán nem egy tucatfilm, tele van izgalommal és még egy kisebb csavar is van a végén.

2020.02.29 Cadiz05

Műfaját tekintve alapmű!

Zseniális film, zseniális alkotóktól. Rendezés: 5/5 Forgatókönyv:5/5 Színészek:5/5 Operatőr:5/5 Computer-Generated Imagery: 0% Manapság is szeretnék ilyen alkotásokkal találkozni, de sajnos erre egyre kevesebb esélyt látok. Ja, és az egyik főszereplő Magyar!

Ezt a filmet sem kerülte el az amerikai remake-gyártás, hisz 2010-ben elkészítették az újragondolt amerikai változatát Amber Heard és Odette Yustman főszereplésével.Szerző: Kóborló

A film stábtagjai közül sokan jól ismerték egymást, hisz 1961–1969 közt együtt dolgoztak egy brit tévésorozaton, a The Avengersen.Szerző: Kóborló

A filmet három teljes héten át fogatták Franciaországban.Szerző: Kóborló

Olaszországban egészen 1972 szeptemberéig csak cenzúrázva vetíthették a filmet, ami abból a szempontból igencsak érdekes, hogy semmiféle véres jelenetet vagy nyílt szexualitást nem tartalmazott.Szerző: Kóborló

A csendőr szerepére eredetileg John Carsont szerződtették le, de végül mégsem vállalhatta el a szerepet, mert nem tudott motorkerékpárt vezetni.Szerző: Kóborló