Boldog születésnapom!

Boldog születésnapom!

Happy Birthday to Me

A Crawford Akadémián egy sorozatgyilkos szedi áldozatait. A gyilkosságok Virginia tizennyolcadik születésnapja előtt kezdődtek, és az áldozatok az ő barátai. Virginia egy évvel ezelőtt egy balesetben elvesztette eszméletét. Kisvártatva pedig kiderül, hogy a gyilkos személyéhez a kulcsot a lány… Több

Rendező: J. Lee Thompson
Ország: Kanada
Premier: 1981.05.15.
Melissa Sue Anderson

2022.05.17 BoBamburg

Na ez meglepően jó volt. Tök jól lekötött, mert végig rejtély fedte a gyilkos kilétét. Csomószor meg is vezetett, hogy tök másra gyanakodjak. A film végi "vacsora jelenet" meg rohadt jól nézett ki. És, hogy tényleg megadjam a módját, a születésnapomon néztem meg.

2020.09.07 Filmbarbár

Ámokfutás ajándékba

A 70-es évek közepétől meginduló slasherek/tinihorrorok áradatában elég sok volt az egymást és/vagy a sablonokat másoló alkotás, de néha azért látható volt az igyekezet, hogy valami egyediséget csempésszenek ezekbe a történetekbe. Némelyik ismertebb ... Teljes kritika

Glenn Ford egy alkalommal vitába keveredett Charles Braive segédrendezővel, akit állítólag meg is ütött.Szerző: Filmbarbár

Néhány stábtag – akik az ijesztő sminkjükben voltak kénytelenek tartózkodni órák hosszat – úgy döntött, hogy sétál egyet a forgatás helyszínének környékén, s halálra rémítették az embereket.Szerző: Filmbarbár

Az agyműtétről készült felvételen egy valódi idegsebész látható, aki azonban egy műagyon dolgozik.Szerző: Filmbarbár

A forgatási költségek 3,5 (más adatok szerint 4,7) millió dollárra rúgtak, míg a film 10,6 millió dollár bevételt hozott.Szerző: Filmbarbár

Az autós kaszkadőrmutatványok során 15 járművet törtek össze, egy kaszkadőrnek pedig mindkét bokája eltört.Szerző: Filmbarbár