Atlantis (2019)

Atlantis

LadyN   2021. 01. 20.

Igazi kelet-európai dráma, úgyhogy aki ezt szereti, annak ez a film is tetszeni fog. Nem mondom, hogy olya n nagyon vidám lenne vagy üdítő, de megnézésre érdemes.

Horizon   2020. 08. 26.

Hideg, mély és igazén megkapó film, ami egy romantikus filmnézésre ugyan nem alkalmas, de egy hosszabb beszélgetésre tökéletesen, úgyhogy az nézze meg, aki szereti a gondolatkísérleteket.

Detto   2019. 10. 24.

Nagyon tetszett a film képi világa és az érdekes operatőri megoldások, amik nagyon szépen támasztották alá a filmben végig meghúzódó kérdést: lesz-e valaha jobb a világ?

Az elmúlt két év fesztiválkedvenc filmje, az Atlantis bár csak enyhe eufemizmussal sci-fi, arra mindenesetre jó gondolatkísérlet, hogy mi történne Ukrajnával, ha szörnyű véráldozatok által, de megszabadulna az orosz agressziótól. A film azért sem sci-fi, mert ha minden az orosz elnök elképzelései szerint alakul, az ország posztapokaliptikussá változása nem is tudományos-fantasztikum, hanem a közeljövő realitása. Hogy ezzel miként birkózna meg Ukrajna az egyén szintjén, arról szól a HBO GO legfrissebb premierje. több»