Gravitáció

Gravitáció

Gravity

Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock) tapasztalatlan űrhajós, azonban mikor egy meteorraj megsemmisíti az űrbázist, ahol doglozik, elveszti társait. A földi irányítással minden kapcsolata megszakad, ő és az életben maradt Kowalski (George Clooney) magukra hagyatva sodródnak az űrben magatehetetlenül.… Több

Forgatókönyvíró: George Clooney
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2013.10.03. | HBO Max (2022.02.01.)

2024.01.04 Lone Wolf

Ha nem számít a hitelesség, elvagy vele, mert látványos

Megosztó lett a Gravitáció, hiszen egyik oldalon rengeteg kritikát kapott a hihetőség (és hitelesség) terén, a másikon viszont sokan magasztalták a látványvilága miatt. Ami a hihetőséget illeti: van vagy száz dolog, ami nem stimmel a filmmel (erről sok cikk és podcast van a neten), ezek közül nekem három szúrt szemet. Az egyik, hogy a NASA miért egy sebészt dolgoztat a világűrben egy több milliárdos műszaki projekten (Sandra Bullock egyszerű orvos a karaktere szerint), a második, hogy miért annyira fegyelmezetlen a társa (George Clooney), hogy kamasz módjára repked összevissza, ahelyett hogy koncentrálna a feladatra, végül a harmadik, hogy miért nem képesek végig kapcsolatra a földi irányítással, amikor ma már egy sima CB rádió vagy mobil is összeköt bárkit a Föld legtávolibb pontjai között is, nemhogy a világ legdrágább műszereivel egy kiemelt jelentőségű küldetésben (amelyben mindössze 600 km magasságban vannak a felszíntől [ez el is hangzik a film elején]). A film durván hiteltelen szerintem (és a szakértők szerint is), ami nem lenne baj mondjuk egy dráma vagy lélektani sztori esetében, de igenis gáz egy tudományos témájú film esetében. Értékelésem: 3 csillag (jóindulattal).

2017.11.16 Artemisia

Nagyszerűen összeállított, izgalmas film, a látványvilág lenyűgöző, amihez nyilván hozzájárult a modern technika és a magas költségvetés is.Korszakalkotó mű, pár évtized múlva kultusz film lesz. Talán az egyetlen "hiba" amit meg tudnék említeni az,... Több

2017.03.06 Laca//Ho/rr/oR//

Remekül megoldotta Sandra Bullock és George Clooney ezt a nem kis fealadatot. A zöld háttér előtt jó néhány jelenetet maguk elé kellett képzelniük, nagyon jól hozták a szerepet, rendkívül jól megcsinálták filmet, jó rendezés mellett látványosra sikeredett a 4 éves film

2016.02.18 indingo

Széles vásznon lehet, hogy jobb volt az összhatás, de nekem annyira nem jött be. Az amikor egy poroltóval kászálódik le a Földre elég érdekes! Annak nem kellet volna felrobbannia a nyomástól?

Az én véleményem, hogy kissebb-nagyobb hibáktól eltekintve egy igen tisztességes filmet rakott le elénk a rendező. Cuarón nagyon megfogta a közeli, szűk helyeken forgatott kockákon Bullock mimikáját, amikor rádöbben, teljesen egyedül van. Az űr magán... Több

A jelenetet, amelyikben Stone (Sandra Bullock) egy Aningaaq nevű idegennel beszél, a rendező egy élménye inspirálta. Éppen egy másik filmjéhez keresett helyszínt Grönlandon, amikor szánnal utazva egy havas vidéken egy helyi halászemberrel találkozott a semmi közepén. A halász, bár nem is beszéltek egy nyelvet, hallal kínálta a rendezőt és társait. A vele eltöltött idő alatt rájöttek, hogy az illető azzal üti el magányos idejét, hogy egy hordozható AM rádió segítségével idegenekkel próbál beszélni. Az említett jelenethez kisfilmet is forgattak Aningaaq szemszögéből, azon a vidéken, amely az ötletet adta a film ezen részéhez.Szerző: TribeBubu

Az indiai Mars expedíció kevesebbe került, mint ennek a filmnek a költségvetése.Szerző: Szivárvány1

A film kizárólag Magyarországon került feliratos változatban a mozikba (3D és IMAX 3D formátumban is).Szerző: Curacao86

A nyitó jelenet egyetlen, összefüggő, nagyjából 12 és fél percig tartó vágókép.Szerző: SódóGA