Harper

Mary Elizabeth Winstead
Benedict Wong
Will Smith

Az Ang Lee rendezésében készült akcióthriller főszereplője, Henry Brogan (Will SMith) nincs könnyű helyzetben, ugyanis egy titokzatos férfi folyton a nyomában van, mi több, a jelek szerint azt is tudja, mit forgat a fejében, hátráltatva ezzel a fejvadászt feladata teljesítésében. Az izgalmakban… Több

Rendező: Ang Lee
Forgatókönyvíró: David Benioff, Billy Ray, Darren Lemke
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kína
Premier (HU): 2019.10.10. | Netflix (2023.10.11.)

2022.02.11 Filmflash

Tetszett a dupla Will Smith

Nekem bejött ez a "double Will Simth"-téma, a klónozott hitman keménykedéseivel, mert látványosra csinálták!

2019.10.10 Lubi

a nap véleménye

A klónok háborúja

Will Smith Budapestre látogat, de a városnézésen kívül önmaga fiatalabb klónjával is meg kell küzdenie. A Gemini Man ígéretesnek, vagy különösebben eredetinek nem mondható felütéssel kezd, amit több fronton is próbál palástolni. A film fő vonzereje n... Teljes kritika

2022.02.09 Harper

Nem igazi Will Smith-film

Sokan szeretjük Will Smith-t a maga vagány stílusával, kemény bunyóival, beszólásaival és rengeteg akciójával, melyek alatt mindig laza és vicces. Akár kétszázzal repeszt Miamiban, akár épp laposra ver valakit, a jó öreg Will mindig jópofa. A Gemini Man azonban nem illeszkedik korábbi stílusához, ezúttal komor, meggyötört, fiatal klónja pedig robotszerűen érzelemmentes. Az alapsztori sem túl jól kitalált: Henry Grogan (Will Smith) egy élvonalbeli bérgyilkos, aki a DIA kormányügynökségnek dolgozik, és aki ellen egyszer csak egy hozzá mindenben hasonló fiatal hasonmást küldenek. Henry megküzd vele, és megismeri az igazságot: a srác valójában a klónja, akit a likvidálására küldtek. Felbukkan a filmben a csinos Danny is (Mary Elizabeth Winstead), aki szintén ügynök, és Henry mellé áll. Rejtélyek sora bontakozik ki, miközben rengeteg akciót kapunk. A Gemini Man a legkevésbé sem tartozik a legjobb Will Smith-filmek közé. Gyenge a script és gyenge a rendezés is, noha Ang Lee kimagaslóan jó rendező (Oscart is kapott a Pí életéért). Ezúttal nem jött össze neki a minőségi munka. Értékelésem: 60%.

2020.01.28 HE7EDIK

Most komolyan, ezt Ang Lee rendezte? Mert ezt bármelyik iparos rendezô tudta volna produkálni. Will Smith meg csapnivaló színész, itt is bizonyítja, ezen a borzalmas CGI sem segít. Egy teljesen átlagos és jellegtelen gagyi, nem csoda hogy a kutya se volt rá kîváncsi...

2019.10.23 Ms. Akárki

Will Smith miatt nagyon vártam már a filmet, de óriási csalódás volt. Agyonismételt klónos katyvasz ami semmi újdonságot nem tud sajnos nyújtani. Az animációról pedig inkább ne is beszéljünk. Egyszerű max egyszer nézős akciófilm.

A film összbevétele 167 548 847 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 185 330 528 forintot termelt. A hazai mozik összesen 122 948 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben, mint korábban több esetben, most is Will Smith magyar hangja Kálid Artúr. A premier előtti vetítés, ami egyébként világpremier volt (2019.09.25.), kapcsán több szerencsés személy, köztük Kálid Artúr is találkozhatott, beszélhetett Will-lel. A rövid találkozó alkalmával Will meglepődve örült, hogy láthatja, ki a magyar hangja. A találkozó kapcsán készült egy közös kép, amit Kálid Artúr idősebbik gyermeke, a fia, Winkler Tamás Ábel készített. A kép majdnem nem készült el, mert Tomi meglepődött, szinte lefagyott, hogy nagyon közelről láthatja Will Smitht.Szerző: Curacao86

A film egy részét Budapesten forgattak, részben ezért is volt itt a premier. A budapesti premier, Magyarországon, Európában és a világon is az "első vetítés", úgymond "világpremiere" volt. Helyszín és időpont: Cinema City Arena, 14. terem, 2019.09.25., szerda, 17:15 (A regisztráció kezdete: 16:30)Szerző: Curacao86

A két Will Smith motorokat használ fegyverként az egyik jelenetben. Ezzel olyan szintet léptek át az akciófilmek kategóriájában, amilyet csak a Mátrix tudott hozni két évtizeddel ezelőtt. Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A film világpremierje (szeptember 25.) (vörös szőnyeges felvonulás, photo call, világpremier vetítés, másnap sajtótájékoztató és "press junket" nap) Budapesten volt. Részt vett rajta a főszereplő Will Smith, valamint Ang Lee (rendező), továbbá Jerry Bruckheimer és David Ellison (producerek) is. Ezen a napon volt Will Smith 51. születésnapja. Ez az első alkalom, hogy egy (teljes) "hollywoodi" világpremier Budapesten volt megtartva.Szerző: Curacao86

(2019. 10. 11.)
Kristálytiszta szép új világ
Kicsit olyan a Gemini Mant nézni, mint a magyar trashfilmek újdonsült királyát, a Pappa piát, ahol a néző nem Szabó Kimmel Tamást, hanem a koreográfiát elvétő táncosokat figyelte a háttérben. Kétségtelen, hogy a HFR, a CGI, a 4K és a 3D+ a digitális film új nyelve, de a Gemini Man még csak dadog ezen. Több

(2019. 10. 22.)
Ha valami könnyed szórakozásra vágyunk, inkább nézzük újra Will Smith lánchídi táncát, azzal garantáltan jobban járunk. Több

(2019. 10. 22.)
Örülünk mi a szép mozgóképeknek, de azért nem ártana egy logikus, eredeti sztori sem, ami néhol még meg is lepi a nézőt. Több

(2019. 09. 30.)
A Gemini Man-t nyugodt szívvel tudom ajánlani Will Smith rajongóknak, akciófilmre vágyóknak, valamint azoknak, akik szeretik a Magyarországon forgatott filmeket és csemegézni mit-hol forgattak. Több

Értékelés: 4.5/10
(2019. 10. 11.)
Budapest, legalább Budapest. Mondogassuk ezt magunknak, amíg végképp sikerül elfelejteni ezt a hatalmas tévedést. Több
Valós halál
2018