Gemini Man

Ms. Akárki   2019. 10. 23.

Will Smith miatt nagyon vártam már a filmet, de óriási csalódás volt. Agyonismételt klónos katyvasz ami semmi újdonságot nem tud sajnos nyújtani. Az animációról pedig inkább ne is beszéljünk. Egyszerű max egyszer nézős akciófilm.

Lubi   2019. 10. 10.
A klónok háborúja

Will Smith Budapestre látogat, de a városnézésen kívül önmaga fiatalabb klónjával is meg kell küzdenie. A Gemini Man ígéretesnek, vagy különösebben eredetinek nem mondható felütéssel kezd, amit több fronton is próbál palástolni. A film fő vonzereje nem a történet ígéretében, hanem az új digitális technikában van. Számtalan helyről lehetett hallani a formabontó 120 képkocka/másodperc számmal forgatott produkcióról, valamint a forradalminak beharangozott digitális megfiatalító technikáról, amely lehetővé tette Will Smith találkozását húszéves önmagával. A marketingesek mindenesetre e köré építették a film reklámkampányát. Meg természetesen a film sztárja, Will Smith is ott feszít a plakátokon,... több»

Ákos Varga   2019. 10. 13.
Lopott identitás - Gemini Man

A könnyűzenében is előfordul, hogy egy kivételes tehetségekből álló supergroup alakul, ám a végeredmény valamiért nagyon messze áll attól a minőségtől, melyet az előadók külön-külön képviselnek. A Gemini Mannel is valami ilyesmi a helyzet. A film ötlete régóta Hollywood irodáiban hánykolódott, míg végül a háromszoros Oscar-nyertes Ang Lee (kétszer kapott szobrot rendezői teljesítményéért – Túl a barátságon és Pi élete –, a Tigris és sárkány pedig az idegen nyelvű filmek között győzedelmeskedett 2001-ben) rendezésében a producerguru Jerry Bruckheimer közreműködésével, Will Smith főszereplésével, a Trónok harcát is jegyző David Benioff, valamint Billy Ray (Phillips kapitány) és Darren Lemke (S... több»

Döme   2019. 10. 17.
Will Smith visszatérése

Sokakkal ellentétben nekem tetszett a Gemini Man. Nem fog a kedvenc filmjeim közé tartozni, de nem is szántam oda. Talán pont ez az oka annak, hogy én pozitívabb hangvételben tudok nyilatkozni róla, mint az átlag. Nem vártam tőle többet, mint amennyit magától várt a film. Ugyanis a hájp megvolt szépen. És alá kell írnom, hogy a film nem ért fel a marketingjéhez. De én valójában számítottam erre. Szóval, amit én vártam, azt megkaptam. Egy szép képminőséget. Egy alapjáraton pörgő Will Smith-t (ami azért nem rossz, valljuk be) és a hírhedt technológiai újítást. Ami néha azért beverte a kislábujját a küszöbbe. Ugyanis akármennyire akartam szeretni én a fiatal Will Smith-t (többnyire ez sikerült ... több»

imreacs82   2019. 10. 15.

Izgalmas akció thriller ahol nem okoz csalódást ezúttal sem Clive Owen és Will Smith. Érdemes moziban megnézni mert nagyon látványos és tartalmas film!

Mary Elizabeth Winstead
Benedict Wong
Will Smith

A Gemini Man-t nyugodt szívvel tudom ajánlani Will Smith rajongóknak, akciófilmre vágyóknak, valamint azoknak, akik szeretik a Magyarországon forgatott filmeket és csemegézni mit-hol forgattak. több»

Budapest, legalább Budapest. Mondogassuk ezt magunknak, amíg végképp sikerül elfelejteni ezt a hatalmas tévedést. több»

Kicsit olyan a Gemini Mant nézni, mint a magyar trashfilmek újdonsült királyát, a Pappa piát, ahol a néző nem Szabó Kimmel Tamást, hanem a koreográfiát elvétő táncosokat figyelte a háttérben. Kétségtelen, hogy a HFR, a CGI, a 4K és a 3D+ a digitális film új nyelve, de a Gemini Man még csak dadog ezen. több»

A film összbevétele 167 548 847 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 181 329 673 forintot termelt. A hazai mozik összesen 70 606 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A két Will Smith motorokat használ fegyverként az egyik jelenetben. Ezzel olyan szintet léptek át az akciófilmek kategóriájában, amilyet csak a Mátrix tudott hozni két évtizeddel ezelőtt.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A film világpremierje (szeptember 25.) (vörös szőnyeges felvonulás, photo call, világpremier vetítés, másnap sajtótájékoztató és "press junket" nap) Budapesten volt. Részt vett rajta a főszereplő Will Smith, valamint Ang Lee (rendező), továbbá Jerry Bruckheimer és David Ellison (producerek) is. Ezen a napon volt Will Smith 51. születésnapja. Ez az első alkalom, hogy egy (teljes) "hollywoodi" világpremier Budapesten volt megtartva.

(Curacao86)

A film budapesti premier előtti vetítésére Will Smith is ellátogatott, aki a fővárosban ünnepelte a születésnapját.