Atomcsapat

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

A személyzet egyik tagját kórházba küldték, és majdnem meghalt, miután áramütés érte.Szerző: Thibo84

Három pilótafülkét építettek a Ninja Zordokhoz. Az elsőn a Medve és a Farkas Zord, a másodikon a Majom és a Béka, a harmadikon a Daru és a Sólyom osztozott.Szerző: Thibo84

Számos díszlet – köztük Lord Zedd trónterme és Dulcea palotája – alumínium fóliából állt, amit faállványzatokra rögzítettek.Szerző: Thibo84

Eredetileg azt tervezték, hogy a Rangerek – visszatérve a Földre – először Zordont mentik meg, majd helyreállítják a Parancsnokságot, és ezután mennek el Angel Grove-ba. Ezt a sorrendet végül az utómunkálatok során felcserélték.Szerző: Thibo84

Catherine Sutherlandet meghallgatták Dulcea szerepére, de elutasították, mert a készítők úgy érezték, hogy túl fiatal. Később azonban a sorozat harmadik szezonjában Katherine-ként szerepelt, és a Rózsaszín Ranger szerepét vette át, amikor Amy Jo Johnson elhagyta a show-t.Szerző: Thibo84

A forgatókönyvben szerepelt Dulcea története is, de végül kivágták a filmből. A forgatókönyv szerint Dulcea volt a Nathadian nevű idegen faj egyetlen túlélője, és az ő faja teremtette meg a Ninjetti templomban tárolt Ninjetti erőt. Dulcea azt is elmagyarázta, hogy a Meledan Rend, egy fiatal harcosok csoportjának tagja, amely legyőzte és bebörtönözte Ivan Oozet a Földön, és barátja, Zordon a Rend tagja.Szerző: Thibo84

Paul Freeman szerint a filmet eredetileg a sorozat stílusában készítették, majd a rendező meggondolta magát, és úgy döntött, hogy több pénzt fordít a filmre.Szerző: Thibo84

Julia Cortez (Rita Repulsa) utolsó filmje.Szerző: Thibo84

Paul Freemannek 7 órát kellett töltenie a sminkszékben, hogy átalakuljon Ivan Oozzé.Szerző: Thibo84

A színészeknek a forgatás alatt minden nap 10 órát kellett viselniük a Power Rangers ruhákat, melyek 20 kilót nyomtak, ami hátfájást okozott Amy Jo Johnson (Kimberly Ann Hart /A Rózsaszín Ranger) és Karan Ashley (Aisha Campbell/A Sárga Ranger) számára a jelenetek forgatása után.Szerző: Thibo84

Annak érdekében, hogy a lila nyelv megegyezzen a lila testtel, Paul Freeman feketeribizli levet ivott, majd a szájában tartotta, és minden egyes felvétel előtt kiköpte.Szerző: Thibo84

Amikor Dulcea megkérdezi Adamtől, mi a baj, azt feleli: "Béka vagyok." A 2007-es Power Morphicon rendezvényen Johnny Yong Bosch elmondta, hogy improvizálta a sort, és ragaszkodott ahhoz, hogy a rendező használja fel a filmben, mert úgy érezte, hogy a béka béna választás karakterének.Szerző: Thibo84

1994 novemberében Gabrielle Fitzpatricknál cisztát diagnosztizáltak, amelyet azonnal el kellett távolítani. Mariska Hargitay állt be helyette. A színésznővel néhány hétig forgattak, de úgy tűnt, hogy nem megfelelő a szerephez. Hargitay-t elbocsátották, Fitzpatrick 1995 januárjában tért vissza, miután felépült.Szerző: Thibo84