Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Aurora Borealis: Északi fény (2017)

Aurora Borealis: Északi fény

Vélemények: Aurora Borealis: Északi fény (2017)

Szöllősi Annamária   2019. 07. 03.

Tökéletes, lebilincselő és nagy hatású alkotás! A fiatalabb generáció történelmi hiányosságaik miatt unatkoznak. Valóban csak 1 lövés dördül el+ csak egy sorozatos erőszak. Nincs elég vér és horror! Lentebb olvastam egy olyan megjegyzést is, hogy az Úr összekeverte az 50-es éveket a háborúval. Azt gondolom, hogy mindenki nézze meg, mert tökéletes és történelmi a megfogalmazás, azonban annak aki nem ért belőle valamit, járjon utána.

indingo   2018. 07. 07.

Egy valódi gyöngyszem

A magyar filmgyártás évek óta megfelelő úton halad, több bizonyíték is van rá jó filmek formájában. Egyre bátrabbak a készítők, ma már nincs tabu téma. És az elkészült filmek között is egyre több a minőségi alkotás. Az Aurora Borealis: Északi fény a hazai filmgyártás gyöngyszeme a 2017-es évből. A történet önmagában is izgalmas és még különlegesebbé teszi a két idősíkban való utazás, amit mesterien valósítottak meg a készítők, mert mindvégig lehet tudni, hogy hol járunk egy percre se zavarodik tőle össze az ember. A film megnézéséhez és befogadásához kell egy fajta szociális érzékenység, ezért gondolom, hogy csak egy réteg tudja értékelni a történetét. Rengeteg borzalom történt a múltban ... több»

Deku   2017. 12. 23.

El evickél ez a film a középmezőnyben. Ez pedig neki nem hátrány. Őszintén még ezt se néztem volna ki belőle. Ez a film nem lett egy korszakmegváltó alkotás de ettől eltekintve is nézhető. Nem mondom, hogy sok pozitívumot tudnék mellette felsorakoztatni talán annyi hogy elgondolkodik rajta az ember.

erdei1999   2017. 10. 19.

Voltak nagyon jó pillanatai a filmnek, de sajnos nagyon gyengék is. Számomra kiszámítható volt a történet, a film felénél már nagyon pontosan sejtettem a végkifejletet. Mindenellett a film hangulata nagyon magával ragadó, a történet régi szála különösen tetszett. Történelmileg hiteles, sokat tudhatunk meg a általa háború utáni korról. Számomra a történet sablonossága miatt csak közepes alkotás.

Berto49   2018. 07. 13.

Történelmi melodráma, amelynek a forgatókönyve sokat akart elmondani a háború szörnyűségeiről, a nők meggyalázásáról, de érzésem szerint keveset sikerült. Meglehetősen modoros, visszaköszönnek az idős rendezőnő kedvenc témái, a nőiség biológiai determináltsága, a gyerekszülés irtózatos fájdalma. A karakterek kidolgozatlanok, a nagy csavar meg elég nehezen hihető. A drámai témát erősen közhelyes megoldásokkal vitték a filmvászonra, a flashback gyakori alkalmazása inkább rontott, mint javított a színvonalon. A film tempója nagyon egyenetlen, hol hosszasan és feleslegesen elidőzik egy--egy jelenetnél, hol meg az ötödik sebességbe kapcsol, lényeges eseményeket még csak jelzésszerűen sem emlit. A „visszatért” Törőcsik Marin kívül a többi szereplő csak jól-rosszul eljátszotta a rá kiosztott szerepet, átélésről, azonosulásról nem beszélhetünk. Ladányi Jákob, az unoka, Róbert szerepében különösen amatőr alakítással tűnt ki. Legalább nagy vonalakban utalni kellett volna a két idősík közötti több évtized történéseire is, vagy a tátongó hézagot a kreatív nézők töltsék meg tartalommal?

hsanya182   2018. 07. 28.

Elég unalmas magyar film. Célirányosan a témáját tekintve néztem meg és csakis azért, hogy hogyan teremti meg a feszültséget amint a gonosz orosz katonák a háború idején az erőszakukkal sebeket okoztak a fiatal nőkben... Harmatgyenge eresztés, persze egynek elmegy, ha nem ismertem volna a témáját meg sem néztem volna annyira unalmas...

alexxx   2017. 04. 16.

Nem sok film készült a magyar történelemnek erről az időszakáról, de ki más is készítette volna el, mint Mészáros Márta. Aki ismeri a rendezőnő munkásságát, nem fog meglepődni. Újdonság már nem lesz, de egy erős témát boncolgató érzékeny film született.

TomÁcs   2018. 08. 09.

Nagyon lassan építkező film, ami a közepétől kezd beindulni. Kár az elejéért.

Lonka   2018. 08. 28.

Ez egy remek film lehetett volna, de valahogy annyira unalmasan tálalták a dolgokat, hogy majd elaludtam rajta. Mire körvonalazódott a story már elvesztettem az érdeklődésemet.

Cicero96   2017. 11. 09.

Ez a film nagyon felidegesített. Nálam a csavarnál indult be a film, addig engem nem tudott megfogni a történet. Na mondom mi lesz itt még és 10 perc múlva már vége is. agh! Az első két-harmadából jópár jelenetet ki lehetett volna vágni és megnyújtani sőt az egész filmet rá lehetett volna húzni a végső harmadára vegyítve a múltbéli jelenetekkel és szerintem sokkal jobb filmről beszélhetnénk mint,amit láttunk. Technikailag a filmmel minden rendben, a zene is jó (néhol eléggé oda nem illő, de összességébe ok) és a színészi alakítások is ok. Törőcsik Mari még 81 évesen is tudja hozni a magas szintet! Végre egy film, ahol mindenki azon a nyelven beszél, ahol és ahogy kell, ez egy nagy plusz pont! Az osztályzás fejezi ki a legjobban: átlagos! 6/10

tm67   2017. 12. 11.

Szerintem elég jó a film. Tudja valaki, hogy a szabadtéri fürdő létezik-e a valóságban? S ha igen, hol van? Köszi

bmarti   2017. 10. 27.

Szerintem ez a film remekmű. A történet megrázó, a színészek -főleg Törőcsik Mari- játéka nagyon hiteles. Rengeteg üzenete van azok számára is, akik ezt a kort csak a szülők, nagyszülők elmondásai alapján ismerik. Köszönet az alkotóknak!!!

migoras   2017. 10. 12.

Voltak pillanatai a filmnek, amikor szabályosan nem kaptam levegőt. Nagyon erős az atmoszférája, Mészáros Márta nagyon ért a feszültség megteremtéséhez.

ovejuna   2016. 03. 12.

Katartikus filmélmény, legalábbis azok számára, akik nem a hollywoodi látványfilmeket tekintik mércének. Ízléses, megrázó, gondolatébresztő film. Merem ajánlani!