Az ígéret megszállottja (2001)

The Pledge

elekm90   2020. 12. 18.

Nem volt rossz, valahol a 3 és a 4 csillag között van nálam, de közelebb az előbbihez. Az mindenképp előnyére válik, hogy nem végig a hagyományos thriller irányba halad, rendhagyó a történetvezetése. Jack Nicholson jól hozza a nyugdíjas zsarut, bár e... több»

Dorkateo   2017. 12. 08.

Nem rossz, de nem is igazán jó. Valahogy nem áll össze, nekem nem jön át, hogyan alakult ilyenné a főhős.

petera050   2016. 10. 13.

Remek párosítása a pszichológiai filmnek és a trillernek, Jack Nicholson pedig zseniális, mint mindig.

A filmet a rendező, Sean Penn és a színész, Jack Nicholson szerette volna mindenáron leforgatni. Sajnos azonban a forgatókönyvet minden nagyobb stúdió visszautasította Hollywoodban. Elie Samaha producer és a Franchise Pictures nevű stúdiója azonban ezekre a visszautasított forgatókönyvekre specializálódott és nyomban le is csapott erre a lehetőségre és leszerződtette Pennt és Nicolsont kevesebb fizetésért. A pár egyességet kötött azzal a feltétellel, hogy Penn felügyelheti az alkotói és casting folyamatot.

Jack Nicholson titkárnőjét a rendező, Sean Penn édesanyja, Eileen Ryan alakítja.

A fénykép, ami Jack Nicholsont fiatalkorában ábrázolja ugyanaz, amit a Ragyogás című filmben is használtak.