Az utca királyai

Az utca királyai

Street Kings
indingo

Tom Ludlow, a Los Angeles-i zsaru számára a felesége halála után már csak a rendőri munka marad. Egy nyomozás során rájön, hogy a rendőrség berkein belül is felütötte a fejét a korrupció. A saját kollégái ellen kell fordulnia, de ezt az ügyet nem engedheti… Több

Rendező: David Ayer
Forgatókönyvíró: James Ellroy, Kurt Wimmer, Jamie Moss
Premier (HU): 2008.04.17. | Netflix (2023.08.15.) | HBO Max (2024.03.08.)

2023.04.14 HE7EDIK

Mind bűnözők vagyunk

A rendőri, meg úgy általánosságban a korrupció témája közel sem újdonság, rengeteg film foglalkozik vele, ez a remek kis gyöngyszem mégis kiemelkedik, mégpedig a remek színészek miatt. Reeves, Whitaker, Laurie mind pazar, a köztük elhangzó párbeszédek pedig legendásak. Nagyszerű film erről a velejéig aljas, romlott és korrupt világról.

2017.06.24 indingo

Nem ismertem a filmet, sőt nem is hallottam róla. Tetszett a története, a rendőri korrupció szintjei. Végig pörgött a film és izgalmas volt.

2022.08.20 Erik Csok

Egy fantasztikus film szerintem. Nagyon izgalmas, az akciójelenetek nagyon jók. Keanu mivel a kedvenc színészem, ez a film sem maradhatott el tőle. Itt szerintem rá illet a szerep és jól is hozta, de a többi szereplőre sincs panasz. Én már kétszer lá... Több

2017.05.30 Szilonka

Nekem tetszett a film, persze már sok hasonlót láttam, de végig izgalmas volt és szereposztása is pazar. Stohl magyar hangja kicsit zavart.

2018.12.22 VvV

Engem nem nyűgözött le sem a története, sem a karakterek. Talán az első film amiben nem tetszett Keanu.

James Ellroy a kilencvenes évek közepén írta a forgatókönyvet, melyet az O. J. Simpson-per inspirált.Szerző: kázsé

Az utolsó jelenetben a nap pozíciója folyamatosan változik.Szerző: kázsé

Az eredeti forgatókönyvben kiderült volna, hogy Wandernek viszonya volt Ludlow feleségével.Szerző: kázsé

Garcia eredetileg riporter lett volna, és nem ápolónő.Szerző: kázsé