Az utolsó műszak

Az utolsó műszak

End of Watch

Brian Taylor (Jake Gyllenhaal) és Mike Zavala (Michael Peña) Los Angeles-i rendőrök. Veszélyes környékeken járnak nap mint nap, és tisztában vannak azzal, hogy munkájuk során csak egymásra számíthatnak. Igaz barátság alakul ki köztük, mely jócskán túlmutat… Több

Rendező: David Ayer
Író: David Ayer
Premier (HU): 2012.11.01. | Cinego (2021.09.23.)

2023.07.19 Lóri Ádámcsik

Brutál

Az egyik legjobb film, ami hitelesen mutatja be a rendőrök életét. Mind a munkahelyi, mind a magánéleti pillanatok megjelennek a filmben. Nagyon reális módon tálalja, hogy miket élnek át a zsaruk (mind fizikailag, mind szellemileg). Néha hihetetlen történetek bukkannak fel a filmben, de a valóság valószínűleg még ettől is bizarrabb! Ha egy izgalmas, jó esti mozit szeretnél látni, ami még veled marad egy-két napig biztosan, akkor nézd meg!

2022.02.15 Képkockák

a nap véleménye

Az évtized legjobb rendőrös filmje

Los Angeles egy veszélyes környékén két rendőr minden nap a veszélynek kitéve, csak egymásra számítva, a szokásos műszakok között véletlen egy nagyobb bűnbandának tesz keresztbe. A film bemutatja a két rendőr műszakjait és a bűnbandák életét. Jake Gyllenhaal és Michael Peña tökéletesen bemutatják, hogy milyen lehet egy bandákkal teli környéken rendőrnek lenni. Nem csak azt mutatják meg, hogy Hollywood mit gondol ezekről a környékekről, és nem is egy rendőrpropaganda a film (ami amúgy Amerikában elég gyakori), hanem egy valóságos képet kapunk a rendőrök életéről mind a munkában, mind a magánéletükben. A kellően érdekes és izgalmas történeten kívül a film elhozza nekünk a Gyllenhaal és Peña párost, ami tökéletesen működik a képernyőn, és a filmet nézve olykor egy egész sorozatot is szeretnénk belőle, de ezt az űrt csak a Harmadik műszak, a Zsaruvér vagy az Újonc pótolhatja. Az elmúlt 10-15 év talán legjobb rendőrös filmje lett, amiben nem nyomozók kapják a főszerepet. Ha még nem tetted, akkor mindenképp nézd meg, de ne egy könnyed akcióvígjátékra számíts, mint amilyen a Bukós szakasz (2017) volt.

2015.07.08 dulkap

Kicsit olyan érzésem van, mintha az utolsó negyed óra lett volna meg először és ahhoz akartak valamit még mellérakni, hogy meglegyen a hossza. De csak ötletek sorozata jutott az eszükbe és ezért nem egy összefüggő filmet csináltak, hanem epizodikus f... Több

Kellemes kis mozi,a plusz pedig az,hogy tudta fokozni a tempót.Izgalmas,és megható film is egyben. Nekem az egyik kedvenc színészem Jake Gyllenhaal,aki itt is hozta a kötelezőt!

2017.08.28 Deku

A története ennek a műnek felettébb egyszerű de ennek ellenére is szerintem átkozottul ütős lett. Nagyon tetszett benne minden pillanat. A színészek kitűnően játszottak.

SPOILER: Az eredeti forgatókönyv szerint Zavala és Taylor is meghaltak volna a film végén.Szerző: Képkockák

A film története 4 hónapot dolgoz fel, az 2011 áprilisa és augusztusa közötti időszakot.Szerző: Képkockák

Jake Gyllenhaalra és Michael Peñara a rendőri kiképzés részeként sokkoló lövedéket lőttek. Egyes pletykák szerint a teljes stáb részesült benne, Anna Kendrick elmondása szerint azonban ez nem igaz.Szerző: Képkockák

Az előkészületek 6 hónapig tartottak, míg a forgatás mindössze 22 napig.Szerző: Képkockák

Szent játékok
2018